Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

3 gün önce kaybolan çocuk bulundu

Nusaybin'de 3 gün önce evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki Mazlum Ay Artuklu'da bir sokakta uyurken bulundu.

03 Kasım 2018 Cumartesi 14:38 < GÜNCEL
Nusaybin'de 3 gün önce evden çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 14 yaşındaki Mazlum Ay Artuklu'da bir sokakta uyurken bulundu.
Kışla Mahallesi Ozan Sokak üzerinde oturan Metin Ay'ın 14 yaşındaki engelli oğlu Mazlum Ay, 3 gün önce evden çıkarak kaybolmuştu.
Emniyet Müdürlüğüne başvuran aile daha sonra yerel basında haber yapılmasını istedi. Önce Nusaybin daha sonra da Mardin basınında yer alan fotoğrafları gören vatandaşlar, 155 polis hattını arayarak fotoğraftaki çocuğun Artuklu ilçesinde olduğu ihbarını yaptı.
Mazlum Ay'ın amcası Selman Ay: "Haber ve fotoğrafların gazetelerde yayınlanması sonrası Mardin Merkez'de polise yapılan ihbar sonrası yeğenimin bir sokakta uyurken görüldüğü belirtildi. Polis ekipleri de yeğenimi alıp hastaneye götürdü. Yaptıkları sağlık kontroşündem sonra yanlarında misafir ettiler. Daha sonra bize haber verdiler. Mardin Emniyet Müdürlüğüne giderek yeğenimi teslim aldık" dedi.
Selman Ay, duyarlılıklarından dolayı yerel gazetelere ve vatandaşlara teşekkür etti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,530