Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

"Aile Saadetini Yaşa" Projesi Gençlik Merkezi açıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Nusaybin Nubuhara Derneğine ait kabul edilen projenin açılışı yapıldı

17 Ekim 2017 Salı 17:25 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Nusaybin Nubuhara Derneğine ait kabul edilen projenin açılışı yapıldı.
"Aile Saadetini Yaşa" Projesi Gençlik Merkezi DSİ yolunda açıldı. Kur'a-ı Kerim tilavetinin okunmasından sonra proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Ahmet Talayhan, proje amacının, genç kızlarımıza kendi yeteneklerini gerçekleştirecek ortamlar sağlamak, zihin ve mesleki gelişimlerine destek olacak etkinlikler sunmak, sportif faaliyetlerle okuldaki eğitim-öğretimlerine destek olmak ve bu vesileyle kursiyerlerin kendi ayakları üstünde durabilmelerine yaparak, yaşayarak, uygulayarak kendilerinin yetkin hale getirilmelerine destek olduğunu ifade etti.
En az 20 genç kızın 9 ay boyunca açılacak kurslara katılabileceğini kaydeden Talayhan, Gençlik merkezinde Cam Seramik, Alüminyum Rölyef, Pastacılık, Erbane ve Nakış sanatı kursu verileceğini belirtti.
Konuşmadan sonra projenin kurulunu ve amacını anlatan sinevizyon gösterimi izletildi.


DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,818