• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Ak Parti Mardin Milletvekili Miroğlu Nusaybin'i ziyaret etti

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Nusaybin ilçesinde kanaat önderleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve parti yöneticileriyle bir araya geldi.

  • 07 Ağustos 2017 16:53
  • A
  • A
Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Nusaybin ilçesinde kanaat önderleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve parti yöneticileriyle bir araya geldi.
Ak Parti İlçe binasında yapılan toplantı ilçe başkanı Mehmet Latif Özel'in açılış konuşmasıyla başladı. 
Daha sonra programa katılanlara hitap eden Ak Parti Mardin Milletvekili Miroğlu, bölgede yaşanan sorunlara değindi. Bölgede işsizlik ve yoksullukla mücadele ettiklerini bildiren Miroğlu, ama en önemlisinin ciddi manada birçok felaketi yaşamış halkımıza siyasi önderlik yapmayı çok önemsediklerini bildirdi.
Miroğlu şöyle konuştu:
"Halk ve devlet arasındaki güven, güven bunalımları çok ayrı yerde duruyor. Ama siyaset kurumunun bu bölgede güven vermesi gerekiyor. STK'larımız ve aydınlarımız olacaksa AK Partinin bu yürüyüşünü, bölgedeki siyasi varlığını güçlendirmekten başka çaremiz yok. Bu zayıfladığı zaman ne olur? Haziran seçimlerinden sonra ne yaşadıysak inanın o olur. Hepimiz çok büyük bir endişeyle karşı karşıya kaldık. Bölge halkının yüzde 80'ini hatta Ak Partililer bile HDP'nin barajı aşıp meclise gitmesini istiyordu. Bunun tek sebebi barış olsun huzur olsun artık çözümü dağlarda bomba koyarak aramasın, siyasetin kanallarını kullansın ve meclisin bütün imanlarını gücü oranında hayata geçirsin diye halk bu partinin mecliste temsil edilmesini istedi. Ama temsil edildikten sonra yaşadığımız şeyler, hemen çok güçlü şekilde çatışma ortamına girmsi, bu arkadaşların siyasetin güçlenmesi, demokrasi ve siyasetin sınırlarının genişlemesi, hak ve taleplerinin peşinde koşacak imkanlar yaratmamız bütün bunlar onların hiç bir şekilde gündeminde olmadı.
Bugün Ortadoğuda şunu görüyoruz. Geleceği Suriye'de ya da Irak'ta arayan  hareket durumundalar. Biz burada doğduk burada büyüdük. Oradaki hadiseler tabiki bizi ilgilendiriyor. Nerede yaşıyor olursak olsun Kürtlerin, Arapların eşit bir biçimde hak kullanmasını isteriz. Ama bizim asıl işimiz Türkiye'dir. Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarıyız. Bizim bütün siyasi programlarımız burada yaşayan halkın talepleri doğrultusunda şekillendirmemiz gerekir." ifadelerini kullandı.

-"SİYASİ OLARAK ÇOK GÜÇLÜ OLDUĞUMUZU GÖSTERMEMİZ LAZIM"
Kanaat önderleri toplantısında Ak Partinin bölgede yaptığı çalışmaları tek tek anlatan Miroğlu, önümüzde 2019 yılında seçimler olduğunu hatırlattı.
Ak Partinin seçimlere şimdiden güçlü bir şekilde hazırladığını kaydeden Miroğlu: "2019 seçimlerinde bölgede Ak Parti gücünde bir azalma olursa barış, huzur içinde yaşamak, ekonomik yatırımlar, istihdam, sağlık ve eğitim alanındaki yatırımlar inanın çok büyük zarar görecek. Siyasette çok güçlü olduğumuzu göstermemiz lazımdır. Ak Partinin bölgedeki geleceğine ne olursunuz bir partinin siyasi çıkarları gibi bakmayın. Ak Partinin bölgedeki siyasi varlığını böyle görmeyin. Siyasi varlığın devam etmesini şuan içerisinde bulunduğumuz huzurun barışın devam etmesi olarak görün" dedi.
2019 seçimlerinde CHP'nin iktidara gelmesine kimsenin itirazı olmayacağını belirten Miroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Ama ben CHP'yi iyi gözleyen biri olarak tek parti dönemleri dahil neler yaptığını çok iyi bilen ve ona ait görüşleri olan biri olarak şunu söylüyorum. CHP Türkiye'yi yönetmeye hazır bir parti değil. Bu çok nettir. Hele Ortadoğudaki bu kadar meselenin olduğu bu kadar bela bu kadar savaşın olduğu bir dönemde inanın yolunu bulamaz. Türkiye'ye mili ve ulusal bir strateji oluşturamaz. Ve maalesef çok kötü bir biçimde Türkiye ile yabancı güçler oynamaya devam eder. Bu oyunun sonunda üniter birliğimizi tehdit edecek duruma getirir. CHP'nin yönetteceği bir Türkiye, bölge yönetmesi kapasitesi ve kabiliyeti azalan bir Türkiye olur."
Toplantıdan sonra şehit ailesi, hasta ziyareti ve ilçe merkezinde esnafı ziyaret eden Miroğlu, Nusaybin'de yeni yapılan Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü binasında incelemelerde bulundu. Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Miroğlu el yapımı halı hediye edildi. Kanaat önderlerin Abdulkadir Yıldırım'ın çiftliğinde verdiği yemeğe katılan Miroğlu daha sonra ilçeden ayrıldı.