Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Ak Parti MKYK üyesi Alkış: Nusaybin'e 2 milyar TL kaynak ayrıldı

K Parti MKYK üyesi ile Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Nusaybin’de STK temsilcileri ve esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

19 Eylül 2016 Pazartesi 13:56 < POLİTİKA
Nusaybinim.com Haber Servisi
AK Parti MKYK üyesi ile Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Nusaybin’de STK temsilcileri ve esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Beraberindeki heyete Nusaybin’e gelen Alkış, Mardin Vali Yardımcısı Murat Sarı, Kaymakam Ergün Baysal, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Eğitim Bir Sen, Ticaret ve Sanayi Odası ile Seyit-der yöneticileriyle görüştü. Kaymakam Baysal ve STK temsilcilerin ilçenin sorunlarını dinleyen Alkış, ilçedeki sorunları çözmek için Başbakan Binali Yıldırım’ın talimat verdiğini söyledi.
Ziyaretlerden sonra gazetecilere açıklama yapan Alkış, “Terörden dolayı buruk bir bayramı geride bıraktık” dedi.
“Yaraları sarmak için hükümet olarak büyük bir yatırım hamlesi başlatıyoruz” diyen Alkış şöyle konuştu:
“Nusaybin, Sur, Şırnak, Silopi, İdil, Cizre ve Yüksekova için dev projeler hazırlandı. Konut ve alt yapı sorununu çözmek için Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım talimatlarını verdi ve çalışmalar başladı. Bizzat yatırımlar, devletimiz ve hükümetimiz tarafından yapılacak. Terörün yerle bir ettiği her yer yeniden inşa edilecek, yaralar inşallah sarılacak. Nusaybin için başlangıç olarak yaklaşık 2 milyar TL kaynak ayrıldı. Konutların temelleri atılacak, hastane, okul, park, cami, gençlik ve kadın merkezleri, sosyal ve kültür merkezleri de inşa edilecek.”
Açıklamalarında 15 Temmuz FETÖ Darbe girişimine de değinen Alkış konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Biz kardeşlik için mücadele ediyoruz. Refah ve huzur için çalışıyoruz.  Bakın Türkiye kanlı bir darbe girişimini geride bıraktı. Millet ayağa kalktı, darbecileri dize getirdi. Yeni bir tarihin yazılışına hep birlikte tanıklık ediyoruz. Tarihi, millet destansı duruşuyla yazdı. FETÖ darbe girişimi başka ülkede yaşansaydı ekonomisi yerle bir olurdu. Biz de ise darbenin hemen ardından yeni yatırımlar başladı, bölgemizin geleceğini yeniden inşa etmek için topyekûn seferberlik ilan edildi. İşte bu Ak Parti’nin farkıdır. Bu Yeni Türkiye’nin gücüdür.  Hep birlikte FET֒cüleri alt ettik, hep birlikte terör koalisyonunu da yerle bir edeceğiz. Yolu kardeşlik amacı birlik ve beraberlik olanları kimse diz çöktüremez.”
Nusaybin ilçe merkezindeki esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Alkış daha sonra ilçeden ayrıldı.DÖVİZ KURLARI
USD 5.3738     EURO 6.0725     IMKB 90529     ALTIN 213,679