Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Ak Parti Nusaybin'de Halk Oylaması için SKM bürosu açtı

Ak Parti Nusaybin İlçe teşkilatı, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Bürosu açılışını yaptı.

25 Mart 2017 Cumartesi 17:05 < POLİTİKA
Nusaybinim Haber Servisi
Ak Parti Nusaybin İlçe teşkilatı, 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Bürosu açılışını yaptı.
SKM Bürosu Açılış kurdelesi Ak Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, Ak Parti Mardin il Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel tarafından kesildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra açılış konuşmasını yapan Ak Parti Nusaybin İlçe Başkanı Özel, 16 Nisan’ın yepyeni bir milat olacağını söyledi.
Halk oylaması hazırlıklarını büyük bir şevk ve heyecanla sürdürdüklerini ifade eden Özel: Bu bağlamda SKM büromuzun açılışını yapıyoruz. Aynı hedef ve aynı gaye birliği içeresinde daha güzel daha aydınlık yarınların hayallerini kurarak plan ve programlarımızı yapıyoruz. Sizlerin de katkılarıyla ve gayretleriyle evvela Nusaybin’imizin ve ülkemiz büyük bir galibiyet elde edecek ve ülkemizi hak ettiği mecraya ulaştıracaktır. Devletimizin gelecek beklentilerini karşılayacak olan bu referandumun ehemmiyetinin bilincindeyiz. Canımızı dişimize takıp gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Gitmedik belde, köy, mahalle, sokak ve hane kalmayacaktır” dedi.

-“NISÊBÎN’A RENGÎN’İN KARANLIK BİR ÇEHREYE BÜRÜNMESİ İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR”
İlçe Başkanı Mehmet Ali Dündar’dan sonra konuşan Ak Parti Mardin İl başkanı Mehmet Ali Dündar, önlerine çok engel çıksa da birilerinin provokasyonuna maruz kalsa da güzel bir süreçte olduklarını söyledi.
Dündar konuşmasını söyle sürdürdü:
“Bu süreç insanların üzerinde yanlış algıları oluşturarak, yanlış yönetilmesine meydan verecek hareketlerine maruz kalsa da güzel bir süreçteyiz. İnanın Nusaybin, Mardin ve Türkiye çok güzel bir süreçte, 16 Nisan’a doğru gidiyoruz. Bizler yıllardır yaşadığımızın farkındayız. Yaşadık çok şey kaybettik, bu kayıplarımızın altındaki temel nedenler ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizleri özümüzden ayıran bizleri toprağımızda ayırmaya çalışan bizleri değerlerimizden, inançlarımızdan uzaklaştırmaya çalışan terör örgütleri başta olmak üzere algı yönetmelerine neler yaptığını çok iyi biliyoruz.
Sürekli uğraştılar bizimle, Nusaybin’le sürekli uğraştılar Rengin Nusaybin’in karanlık bir çehreye bürünmesi için ellerinden gelen çabayı sergilediler. Biz bunları yaşadık, canımızı kaybettik, malımızı kaybettik, huzurumuzu kaybettik, sosyal yaşamımızı kaybettik, ekonomimizi kaybettik, ona rağmen hepimiz buradayız, ona rağmen Nusaybin halkı dik duruşunu asla bozmadı, ona rağmen Nusaybin geleceğini yeniden inşa adına gereken bütün çabayı ortaya koyacak iradeyi ortaya koydu. 
Nusaybin öyle üç beş terör örgütü üyesinin tahakkümü altına girebilecek bir ilçe değildir. Nusaybin halkı buna asla izin vermedi, vermeyecek. Bir yangın yaşandı bu ilçede o yangının faturasını hepimiz beraber ödedik bir daha bunların yaşanmaması adına da gereken çalışmaları Nusaybin halkıyla el ele omuz omuza sürdürmeye karlıyız. 
Değerli Nusaybin kardeşlerim, bizler Kürdüz, gerekirse Arabız, Türk’üz ama Nusaybin üzerinde konuştuğumuzda bize hiç kimse Kürtlüğümüzün ölçüsünü ortaya koyamaz.  Bizler Kürtlük adına ortaya çıkıp Kürtlere zulüm edenlerden binlerce kat daha Kürdüz, bizler Kürtlerin davasına hakkını koruma adına ortaya çıkan insanlardan yüzbinlerce daha çok Kürdüz ve bizler Kürt çocuklarını ölüme gönderirken onların hakkını savunduğunu iddia eden insanlardan milyonlarca daha Kürdüz.”

- “TÜRKİYE’NİN BU TARİHİ YÜRÜYÜŞÜNE ‘EVET’ OYUYLA KATKIDA BULUNACAĞIZ”
SKM Bürosu açılışında ilçe ve il başkanından sonra Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu partililere seslendi. Halk oylamasının önemine değinen Miroğlu: “16 Nisan’dan sonrada en önemli sorunlarımızdan biri de bölgedeki bu savaş travmalarına, bu terör travmalarına karşı gerekli tedbirleri almak, gerekli projeleri geliştirmektir” dedi.
Kürtlerin bu tarihi yolda kazasız belasız yürümeleri ve Türkiye’ye duydukları aidiyet duygusunun gelişmesi için 16 Nisan’ın çok önemli olduğuna değinen Miroğlu: “Bizim istediğimiz şey onurlumuzla bu dünyada var olmaktır, ülke olarak var olmaktır. Ortak bir vatanda ortak bir devlette geleceğimizi kendi ellerimizle çizmektir ve bunu yaparken de hiç kimsenin bu işe müdahale etmemesini sağlamaktır. İşte bütün meselede budur. Yunanistan, Hollanda ve Almanya başta olmak üzere birçok ülke bize karşı girişimlerde bulunuyor. Türkiye’nin kuşatmaları geride bırakması Türk, Kürt ve Arap halkımızı beraber ve selametle yeni bir yüz yılda yoluna devam etmesinin en önemli şartı 16 Nisan’da hem bölgeden hem Türkiye’den güçlü bir ‘Evet’ oyunun çıkmasıdır. Biz bir taşla iki kuş vuracağız. Hem Türkiye’nin bu tarihi yürüyüşüne ‘Evet’ oyuyla katkıda bulunmuş olacağız, geleceğimizi garanti altına alacağı bir sistem içeresinde yürüme azmimiz ortaya koyacağız hem de bölgede siyasetin önünü açılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

-EV VE KURUM ZİYARETLERİ YAPILDI
Ak Parti Nusaybin SKM Bürosunun açılışından sonra Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Başkanı Dündar, ilçe Başkanı Özel ve beraberindekiler iki aileye ziyarette bulundu. Ak Parti heyeti daha sonra ilçede bazı kurum ve STK’ları ziyaret etti.DÖVİZ KURLARI
USD 5.4297     EURO 6.1957     IMKB 93173     ALTIN 225,752