• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Alkış ve Miroğlu'ndan Nusaybin Başkanı Özel’e hayırlı olsun ziyareti

Ak Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve beraberindeki partililer, Ak Parti Nusaybin İlçe Başkanlığına atanan Mehmet Latif Özel’e tebrik ziyaretinde bulundu.

  • 25 Aralık 2016 13:20
  • A
  • A
Nusaybinim Haber Servisi
Ak Parti MKYK üyesi Zeynep Alkış, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve beraberindeki partililer, Ak Parti Nusaybin İlçe Başkanlığına atanan Mehmet Latif Özel’e tebrik ziyaretinde bulundu.
Nusaybin’e gelen Ak Parti heyeti ilçe girişinde karşılandı. İlçe merkezindeki Ak Parti ilçe binasına gelen AK Parti heyeti için burada kurban kesildi.
Karşılamada konuşan Ak Parti Nusaybin ilçe Başkanı Mehmet Latif Özel: “Bu devleti ve vatanı günden güne daha iyi yarınlara ulaştıran Ak Partimizin yeni binasının, Nusaybin temsilciliğinin açılışını yapmak üzere bir araya toplanmış bulunmaktayız.
Bu kutlu dava uğruna daha hayırlı başarılara ulaşmak, fert fert tüm insanlarımıza ulaşmak için gecemizi gündüzümüze katacak, canımızı dişimize katacağız inşallah. Bugün bu açılış yeni bir ümit yeni bir Fatiha olsun diye Rabbime duacıyım. Bizi yalnız bırakmayan tüm büyüklerimize, tüm dostlara şükranlarımızı sunarım.” İfadelerini kullandı.
Daha sonra Parti binasına giren Alkış, Miroğlu, Dündar ve beraberindekiler, Ak Parti ilçe başkanlığına atanan Özel’i tebrik etti.

-DÜNDAR: NUSAYBİN’İN YAŞADIĞI BU ÇİLENİN BİRAN ÖNCE ATLATILMASI İÇİN ÇABALIYORUZ
Partililere hitap eden Ak Parti Mardin il başkanı Mehmet Ali Dündar, İlçe teşkilatında bu değişimin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Dündar: “Yeni yaşam alanlarımızın temelini en yakın zamanda atılacaktır. Bu sürecin daha iyi yürümesi için Ak Partili kardeşlerimizin üzerinde yük olacaktır. Ak Parti ailesi nifaka, ikiliye, tefrikaya, kaprise ve ön yargıya dayanan bir siyaseti her zaman reddetmiştir. Mutlaka kapsayıcı, kucaklayıcı ve bütün tabanını bu parti çatısı altında birleştirerek, ülkenin geleceğine yöneten bir misyonu Ak Parti kendine şiar edinmiştir. Bu misyonu taşıdığınız için Ak Parti çatısı altındasınız. Ak Parti ailesinin her bir bireyi burada bir ilçe başkanı statüsündedir. Yönetimde yer alıp almamak çok önemli değildir. Biz bu konuda size güveniyoruz. Nusaybin’in yaşadığı bu çilenin tekrar yaşanmaması için elimizden ne geliyorsa bu çabalarımızı sergilemeliyiz.”

- MİROĞLU: ORTADOĞU’DA BİR KÜRT VE TÜRK İTTİFAKININ YAPAMAYACAĞI, AŞAMAYACAĞI HİÇ BİR ENGEL YOKTUR
Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ise: “Bu coğrafyada, Nusaybin’de, Cizre’de, Sur ‘da insan kanı akmasın inşallah. Bu temenniyle başlayacağız.  Nusaybin’de yepyeni bir sayfa açıyoruz.  Bu kalabalık umut vericidir” dedi.
Nusaybin’in önümüzdeki dönem için kendilerine bir ayna olacağını ifade eden Miroğlu şöyle konuştu:
“Bu maruf siyasetin nasıl ki Kobani gibi bir merkezi var idiyse maalesef o Kobani denilen merkezde şimdi canlı bombalar eğitiliyorsa bizim de demokrasi, adalet, Kürt halkının talepleri, haklı istekleri bakımından Nusaybin merkezimiz olacak. Bugün aslında bir milattır. Nusaybin’e daha önce de çok geldim ama bugünkü gibi korkusuz, cesur bir adımı hatırlamıyorum.
Nusaybin’de Sokak ortalarında kurulan mahkemeleri, insanların kafasına dayatılan silahları, burada şehit edilen arkadaşlarımızı hatırlıyoruz. Bütün bu geçmiş dönemin üstünden yepyeni ama cesaretle, siyasi akılla ama Türkiye’ye yurtseverlik bağlarıyla dolu bir adımı gerçekleştirmek istiyoruz.
Ortadoğu’da bir Kürt ve Türk ittifakının yapamayacağı, aşamayacağı hiç bir engel yoktur.
Beşiktaş’ta patlayan bombalarla Kayseri’de patlayan bombalarla El Bab’tab gelen şehitlerimizin sebebi de budur. Kürt ve Türk ittifakı bu coğrafyada tıpkı Osmanlı İmparatorluğunda tıpkı Selahaddin-i Eyyubi’de tıpkı Yavuz Sultan Selim ve İdris-i Bidlisi döneminde olduğu gibi bu ittifak için hayatlarını veriyor o halde bize düşen iş Ak Parti’ye dört elle sarılmak ve bu ittifakı büyütmektir.
HDP’li kardeşlerimizin durumunu anlaya çalışmalıyız. Onlar partilerini bu bölgeyi gelsin kan gölüne çevirsin diye desteklemediler. Onlar, o partiye Ankara’ya gidin bizi temsil edin belediyelerde size oy verdik doğru dürüst hizmet yapın, demokratik siyaset alanı genişletin diye oy verdiler. Tam tersi bir tabloyla karşılaştılar. Onların 25 - 30 yıllık umudunu bu hareket bir kaç ay içerisinde söndürdü. Bu bakımdan onların içerisinde olduğu trajediyi anlama gayreti en başta Ak Parti yani bizlere düşüyor. Biz onları anlıyoruz. Biz onların haklı taleplerinin bu ülkede gerçekleşmesi için reformlar yapmış bir partiyiz. Reformlarımızdan bir adım geri durmayacağız.”
Görevlendirme yapılan bazı belediyelerde Kürtçe tabelaların sökülmesi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu tabelaların tekrar konulmasının müdahalesini hatırlatan Miroğlu: “Çünkü o tabelayı aslında biz astık ortaya. Kürtçeyi özgürleştirdik, Kürtçenin üzerindeki inkar politikalarını kaldırdık. Türkiye’de yaşanan bu felaketlerden sonra şunu açık ifade etmek gerekir. Kürt meselesi ne bir bağımsızlık, ne federasyon ne özerlik meselesi değildir. Türkiye koşullarında değildir. Demokratik hakları eşit bir biçime getirme meselesidir.” İfadelerini kullandı.

-ALKIŞ: BAŞKA BİR NISÊBÎNA RENGÎN YOK
Ak Parti Mardin Milletvekili Miroğlu’dan sonra partililere hitap eden MKYK üyesi Zeynel Alkış, Önümüzdeki günlerde Nusaybin’in daha güzel işleri başaracağına inancının tam olduğunu söyledi. Umut ve heyecanın çok yüksek olduğunu gördüğünü aktaran Alkış şöyle konuştu:
“Nusaybin’in yaşadığı o çatışmalı ortamın üzerinden aslında çok güzel bir cevap olarak siz meydanlarda, sokaklarda bizi karşılarken ki içinizdeki o isyan ve öfkeyi, yaşanmışlığının o kötü izlerini yeneceğinize inanıyorum. Biz bu anlamda birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Bu coğrafyada başka bir Nusaybin yok. Başka bir Nisêbîna Rengîn yok. O yüzden Nusaybin’e önce Nusaybinlilerin sahip çıkması gerekir. Önümüzdeki günlerde hükümetimizin yapacağı imarla ilgili dönüşümler bittiğinde benin tek ricam başka yerlere giden Nusaybinlilerin tekrar Nusaybin’e geri dönmesi için hep beraber mücadele edelim.  Dostlarımızı, kardeşlerimizi, ailelerimizi tekrar Nusaybin’e kazandıralım.”
Konuşmalardan sonra vatandaşların sorunlarını dinleyen Alkış, Miroğlu, Dündar ve beraberindekiler, Nusaybin’de yaptıkları bazı taziye ziyaretlerinden sonra ilçeden ayrıldı.