Artuklu Üniversitesi kampüsünü su bastı

Mardin'de etkili yağmur nedeniyle Artuklu Üniversitesi kampüsünde su baskınına neden oldu. Öğrenciler yönetime tepki gösterdi.

14 Nisan 2017 Cuma 17:46 < BÖLGE
Nusaybinim Haber Servisi
Mardin'de etkili yağmur nedeniyle Artuklu Üniversitesi kampüsünde su baskınına neden oldu. Öğrenciler yönetime tepki gösterdi.
Diyarbakır Yolu üzerinde bulunan ve yapımı devam eden Artuklu Üniversitesi kampusunda etkili olan yağışın ardından su baskına neden oldu. Altyapı şebekesinin yetersiz olduğu kampüste su baskının olduğu kat içerisinde su giderinin olmamasından dolayı su birikintisi göle dönüştü.
Öğrenciler her yağmur yağdığında bu sorunlarla karşılaştıklarını belirterek, "Bu kampus  ilk yıldan beri bu şekilde. Yazın toz, kışın çamur. Şimdi de en küçük bir yağmur yağışında bu durumu yaşıyoruz. Daha açılışı yeni yapılan bazı fakülteler olduğu gibi su altında kaldı. Milyonlarca paranın harcandığı altyapı bu şekilde mi olmalıydı?. Demek ki paralar alt yapıya değil başka yerlere harcanmış. Görevlilerden bu sorunu en kısa sürede çözmelerini istiyoruz."şeklinde tepki gösterdi.
Sel sularından dolayı bazı bölümlerde derslere ara verilirken bazı öğrenciler ise yaşadıkları sorunları Mardin'de şikayet edecekleri kurum olmadığı ve şikayetleri her birileri birer devletini ve milletini sevenler olmalarına rağmen çeşitli örgütler kılıfına sokuldukları iddiası ile red edildiği için BİMER ve CİMER aracılığıyla YÖK'e, Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına şikayet ettiklerini ifade ettiler.
2438 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8058     EURO 4.6547     IMKB 115147     ALTIN 163,118    
11°NUSAYBİN