Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

'Aydınlık Yarınlar için Kitap Kampanyası' sona erdi

Nusaybin’de Avukat Muhammed Aydın öncülüğünde başlatılan "Aydınlık Yarınlar İçin Kitap" toplama kampanyası sona erdi. Toplanan kitaplar Nusaybin 15 Temmuz Şehitleri İmam - Hatip Ortaokuluna hibe edildi.

04 Ağustos 2017 Cuma 11:24 < EĞİTİM
Nusaybin’de Avukat Muhammed Aydın öncülüğünde başlatılan "Aydınlık Yarınlar İçin Kitap" toplama kampanyası sona erdi. Toplanan kitaplar Nusaybin 15 Temmuz Şehitleri İmam - Hatip Ortaokuluna hibe edildi.
Kitapların yeni nesiller için yegane ümit kaynağı olduğunu belirten Av. Muhammed Aydın, bu tür kampanyaların ilçemiz ve öğrencilerimiz için devam edeceğini belirtti. 
Mutlak surette hatırımızdan çıkarmamamız gereken, kitaba sadece ve sadece kapılarımızı değil, gönüllerimizi açmamız ve kitaplarla dost olmamız gerektiğini ifade eden Aydın: “Yazılı eserler bizi istediğimiz güzelliklere, zenginliklere ulaştırır. Ülke olarak okuyan; aynı zamanda araştıran, çalışan, üreten, düşünen beyinlere ciddi bir şekilde ihtiyacımız var. Ancak bu şekilde eksiklerimizi giderir, gelişebilir ve çağı yakalayabiliriz. Gençlerimizin bilinçlenmesi ve şuurlanması için hep beraber elbirliğiyle kütüphanelerimizi çoğaltalım, kahvehanelerimizi azaltalım, mini de olsa bir bölümünü kitap okunan yerler yapalım. Çocuklarımızı, gençlerimizi kitaplarla tanıştıralım. Beyinlerimizi ve gönüllerimizi kitaplarla geliştirelim, geleceğimiz olan çocuklarımızı beyinsel manada zenginleştirelim, onlarla yolumuz açılsın ufkumuz, gönlümüz zenginleşsin. Ayrıca bu ülkede 15 Temmuz ihanetine benzer meşum darbelerin yaşanmaması adına, 15 Temmuz diriliş ruhuyla davranacak yeni nesillerin yeşermesi için, "kitap ve oku" parolasından vazgeçmeyeceğiz. Biiznillah, yeni nesillerimiz, geleceğini "oku" ışığıyla aydınlatacaktır” şeklinde konuştu.
Kampanya ve kitaplar için Av. Muhammed Aydın olmak üzere destek olan herkese teşekkür eden Okul Müdürü Şahin Yanalak, kitapların okul kütüphanesinin oluşturulması için önemli bir adım olduğunu ifade etti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3518     EURO 6.0665     IMKB 92112     ALTIN 214,255