Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Bahçeli: Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın

TBMM'de yapılan grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasının bir bölümünü Nusaybin'e ayırdı.

05 Nisan 2016 Salı 14:00 < POLİTİKA
Nusaybinim.com Haber Servisi
TBMM'de yapılan grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasının bir bölümünü Nusaybin'e ayırdı.
Sokağa çıkma yasağının 23. güne girdiği Nusaybin'de çatışmalar giderek şiddetleniyor. MHP Lideri Bahçeli, Bugün yapılan grup toplantısının bir bölümünü Nusaybin'deki çatışma ve operasyonlara ayırdı.
Bahçeli'nin grup konuşmasındaki Nusaybin açıklaması şöyle:
"Onlara üç gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın. Sur'u yeniden yapmak için kolları sıvamışken, Nusaybin'de tekrar inşa edilir, Şırnak, Yüksekova'da yeni baştan ve Türk-İslam mimarisine uygun olarak hayat bulur. Şehadetlerin önü kesilmezse, hemen her ile giden kara haberler bitmezse, uyarıyorum, Türkiye iç savaşa sürüklenecek, Allah muhafaza Suriye'ye benzeyecektir. Gidişat bu yöndedir. Sayın Başbakan, hiç düşündün mü, vatan gittikten, Türkiye çözüldükten sonra siyaseti ne yapalım, iktidara gelsek bile buna nasıl sevinelim? Dikkat ediniz, devletin çarkını uyum içinde döndürünüz. Askerimizin, polisimizin ne ihtiyacı varsa gideriniz. Gerekirse ekmeğimizi bölelim, gerekirse aç yatıp aç uyanalım, gerekirse sarayın masraflarından kısıp, bütçeden kaynak ayıralım; ama kahramanlarımız ne talep ediyorsa son kuruşuna kadar karşılayalım."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3594     EURO 6.1094     IMKB 96951     ALTIN 223,130