Belediye, Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliği düzenledi

Nusaybin Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliği düzenledi.

21 Mart 2017 Salı 17:14 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliği düzenledi.
Atatürk kapalı spor salonunda Nusaybin Belediyesi Sosyal Hizmet Uzmanı Mihriban Yıldız öncülüğünde hazırlanan etkinlik, futbol maçıyla başladı. Çuval ve yemek yarışmasından sonra down sendromlu çocuk ve gençler halay çekti.
Nusaybin’de faaliyet gösteren Rehabilitasyon Merkezleri eğitimcileri ve Kemal Gözü Anadolu Kız Meslek ve Teknik Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin destek verdiği etkinliklerde yarışan öğrencilere Gençlik Hizmetleri ilçe spor müdürü Serkan Tekin ile Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kemal Aslan tarafından kupa ve madalya verildi.
Nusaybin Belediyesi olarak Dünya Down Sendromu farkındalık günü etkinliği düzenleyerek farkındalık oluşturduklarını dile getiren Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Aslan, bu bireylerin en büyük desteğinin ilgi olduğunu söyledi.
Günün anlam ve önemine dair vatandaşları bilinçlendirme amacıyla pankartlar hazırladıklarını bildiren Aslan, down sendromlu bireylere +1 baskılı formalar ve ayakkabılar hediye edildiğini kaydetti.
3030 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8030     EURO 4.6507     IMKB 114418     ALTIN 163,092    
NUSAYBİN