'Bir Milletin Umudu Asım’ Nusaybin’de sahnelendi

Nusaybin ilçesinde, "Bir Milletin Umudu Asım" adlı tiyatro oyununun gösterimi yapıldı.

09 Ocak 2017 Pazartesi 14:18 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin ilçesinde, "Bir Milletin Umudu Asım" adlı tiyatro oyununun gösterimi yapıldı.
Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ve Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile Nusaybin’de “Bir Milletin Umudu Asım" tiyatro oyunu Mitanni Kültür Merkezinde sahnelendi.
İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'un 1924 yılında basılan şiir külliyatı "Safahat"ın 6. kitabı "Asım"dan yola çıkılarak hazırlanan tiyatro oyunu Nusaybin’de büyük ilgi gördü. İzleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı. Oyun sonunda Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin sahneye çıkarak oyuncaları tebrik etti.
“Bir Milletin Umudu Asım” adlı tiyatro oyununu Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Müftü İrfan Açık, Vergi Dairesi Müdürü Yunis Akkoyun, Belediye Özel Kalem Müdürü Merve Erciyas, Kültür Müdürü Kemal Aslan, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Senaryo uyarlamasını Fatih Bayhan ve Cavidan Balcı'nın gerçekleştirdiği oyunda, Erdoğan Özerdem, Tuncay Çağın, Yavuz Ketenci, Berkay Kalebaş ve Nail Demir rol alıyor. Yapımcılığını İbrahim Akbaba'nın üstlendiği, oyun büyük beğeni topladı. Oyun daha sonra Kızıltepe ilçesinde gösterime girecek.
5262 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8058     EURO 4.6547     IMKB 115147     ALTIN 163,118    
11°NUSAYBİN