Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » BÖLGE
3 Bin Kişiye Ekmek Kapısı Geliyor
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 3 ay sonra hizmete girecek olan Ortadoğu'nun en büyük Hububat Ticaret Merkezi'nde, 187 bin ton hububat modern ortamda muhafaza edilebilecek.
Mardin'de İshal Vakaları Azaldı
Mardin Sağlık İl Müdürlüğü Halk Sağlığı uzmanları tarafından yapılan araştırmada bu yıl kentte ishal vakalarında yüzde 50 oranında bir azalma yaşandığını tespit etti.
Bağ Bozumda Köylüler, Kışa Hazırlık Yapıyor
Mardin'de yaygın olan üzüm bağlarının hasat zamanı başladı.
Mardin'de Katı Atık Tesisi Faaliyete Geçti
Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Zeytinli Köyü Yolu üzerinde yapımı tamamlanarak törenle açılışı yapılan Katı Atık Düzenli Depolama Tesislerinin faaliyete girdi
Ressam Oğlunun Geleceğini Tandırda Yaktı
Mardin'de okuma yazma bilmeyen anne Leyla Kino, 18 yaşındaki oğlu Şeyhmus Kino'ya yurt dışındaki özel üniversitelerden gelen burslu okuma davetiyelerini yanlışlıkla ekmek yapılan tandıra attı.
Bin Kişilik Kontenjan İçin, 5 Bin Kişi Başvurdu
Mardin ve ilçelerinde okullarda istihdam edilecek bin geçici işçi için 4 bin 976 kişi başvurdu.
Bin 700 yıllık maske bulundu
7 bin yıllık tarihi geçmişi bulunan Mardinde M.S. 3.yüzyıla ait Roma imparatorluğu dönemine ait demir ve bronz maske bulundu.
Kızıltepe'de 'Yasaklı' Miting Tartışması
BDP tarafından Kızıltepede yapılması planlanan Miting Kızıltepe ilçe Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamayla yasaklandığı belirtildi.
Mağdur Üreticilerin Borçları Ertelensin
Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Temsilcisi Dündar, yangın ve şiddetli rüzgar nedeniyle mağdur olan üreticilerin, banka ve kooperatif borçlarının ertelenmesi gerektiğini söyledi.
2 Bin Yıl Sonra Aramice Eğitimi Verilecek
Mardin Artuklu Üniversitesi Türkiye'de Yaşayan Diller Enstitüsü tarafından 2012-2013 öğretim yılında sertifikalı Süryanice ve Aramice kursları açılacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3335     EURO 6.0845     IMKB 92227     ALTIN 213,646