Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » BÖLGE
Çiftçiler 'Damlama Sulama Sistemi'ne geçiyor
Pamuk ve mısır ekili tarlalarında Damla Sulama Sistemi kurmaya başlayan Mardinli çiftçiler, sistemin, toprağı koruyarak verimi arttırdığını ve enerjide tasarruf sağladığını belirttiler.
Mardinli Gazeteciler konut müjdesi bekliyor
Mardinli gazeteciler, TOKİ konutlarında ev sahibi olabilmek için hazırladıkları dilekçeleri Basın İlan Kurumuna (BİK) teslim etti.
Mardin Milletvekilleri yemin etti
TBMM 27. Dönem Milletvekilleri meclisin ilk oturumunda yemin ettiler. Yemin töreninde Mardin'den meclise seçilen 6 milletvekili de yemin etti.
Kızıltepe'de 10 yıl aradan sonra üniversiteye girişi sınavı yapıldı
Milyonlarca öğrencinin beklediği YKS sınavı TYT ile başladı. Mardin’deki adaylar sınavda ter dökerken, aileleri de okul bahçelerinde dua etti. Kızıltepe İlçesinde ise 10 yıl aradan sonra Üniversiteye girişi sınavı yapıldı.
Dara antik kent yeniden canlandırılıyor
Mardin'de bulunan "Dara Antik Kenti Örenyeri Çevre Düzenlemesi" projesi Kalkınma Bakanlığınca onaylandı.
Mardin seçime hazır
Pazar günü Mardin'de yapılacak genel seçimlerde bin 634 sandıkta 454 bin seçmen oy kullanacak. Evde sağlık hizmeti alan yaşlı ve hastalar da oy kullanmak üzere okullara taşınacak.
Çiftçinin buğdayı tarlada çürüdü
Türkiye'nin en önemli hububat merkezlerinden biri olan Mardin Ovasında buğday, elektrik kesintileri yüzünden tarlada çürüdü.
Artuklu'da arazi kavgası, 1 ölü 5 yaralı
Mardin merkez Artuklu ilçesinde arazi anlaşmazlığı yüzünden çıktığı iddia edilen kavgada bir kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Kiraz'a Özel Yeşilli'de Festival Coşkusu
Yeşilli ilçesinde "14. Uluslararası Kiraz Festivali" düzenlendi. Yeşilli Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen geleneksel festival etkinlikleri, 8 bin kişinin aynı anda birlikte açtığı iftarla başladı.
Başkan'dan Yeşilli Kiraz Festivaline davet
14.ULUSLARARASI YEŞİLLİ KİRAZ FESTİVALİ BAŞLIYOR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346