• nasibeyn

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Nusaybin'i ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Nusaybin'i ziyaret etti.

  • 30 Eylül 2018 15:09
  • A
  • A
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Nusaybin'i ziyaret etti.
Mardin'e gelen Kurum, Yeşilli Belediyesi, Ak Parti İl Başkanlığını ve Mardin Valiliğini ziyaret etti.
Valilikte açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, konuşmasında Nusaybin'e 1.5 milyar lira değerinde yatırım yapıldığını belirtti.
Bakan Kurum: "Çukur siyasetinden zarar gören Nusaybin ilçemizde devletin imar ve inşası devam ediyor. Bu ilçemizde 6 bin 140 bağımsız bölümün inşaatına başladık. Nusaybin'de sahada incelemelerimizi yapacağız. 6 bin 140 konut için yaklaşık 1,5 milyar değerinde bir yatırımı Nusaybin İlçemizde yapıyoruz. Bu manada terörden zarar gören bütün vatandaşlarımıza devletin yaptığı konutları en kısa zamanda teslim edeceğiz. Genel proje ortalaması yaklaşık % 80 seviyelerinde tamamlandı. Bunun dışında ne yapıyoruz 16 adet taziye evi yapıyoruz. Yine 5 adet cami ve 3 adet okul binalarına da yapıyoruz ve inşallah kısa zamanda bitiriyor olacağız" şeklinde konuştu.

-NUSAYBİN'DEKİ TOKİ ALANINDA HAVADAN İNCELEME
Mardin'deki ziyaretinden sonran Bakan Kurum, Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri ve TOKİ Yetkilerinden oluşan heyet helikopterle Nusaybin'e geldi. Bakan Kurum ve beraberindekiler TOKİ alanında yapılan çalışmaları helikopterle havadan inceledi.
Daha sonra İlçe Jandarmaya gelen Bakan Kurum ve beraberindekiler, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçılar, Emniyet Müdürü Murat Sönmez ve Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel tarafından karşılandı.
Nusaybin'deki TOKİ alanına gelen Bakan Kurum burada Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mehmet Balıkçılar ve konutları yapan firma yetkililerinden bilgi aldı.
Bakan Kurum, Fırat Mahallesi, Abdulkadir Paşa Mahallesi ve Yenişehir Mahallelerinde TOKİ tarafından yapılan ve yapımı süren cami, taziye evi, okullar ve örnek daireleri gezdi.
Fırat ve Yenişehir Mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerini dinleyen Bakan Kurum yaptığı incelemelerden sonra ilçeden ayrıldı.