Kızıltepe'de göçükte kalan gencin cesedine ulaşıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dün öğlen saatlerinde 70 metre derinliğindeki ve 5 metre genişliğindeki kuyuya düşerek, göçük altında kalan gencin cansız bedenine ulaşıldı. 16 Şubat 2017 Perşembe 17:06


Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dün öğlen saatlerinde 70 metre derinliğindeki ve 5 metre genişliğindeki kuyuya düşerek, göçük altında kalan gencin cansız bedenine ulaşıldı.
Kızıltepe İlçesi'nde daha önce kazılan 70 metrelik derinliğinde kuyuda define ararken meydana gelen göçük altında kalan 28 yaşındaki Selman Kılıç'ın cansız bedenine 26 saat sonra ulaşıldı.
Kızıltepe ilçesi Koçhisar Mahallesi 342. Sokak’ta iddialara göre, 3 yıldır kazı çalışması yapılan 70 metre derinliğindeki ve 5 metre genişliğindeki kuyuda dün öğle saatlerinde hazine arandığı sırada meydana gelen göçüğün altında kalan Selman Kılıç’ın (28) kurtarılması için çalışma başlatılmıştı. Öğle saatlerinde başlayan çalışmalar gece saatlerine kadar sürmüş, bölgeye Diyarbakır AFAD ekibi de takviye olarak gönderilmişti. Gece yarısı ara verilen kurtarma çalışması sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlamıştı.
Mardin’den 7 Diyarbakır’dan 9 kişi olmak üzere 14 kişilik AFAD ekibinin yanı sıra 16 itfaiye erininde destek verdiği ve 26 saat süren çalışma sonucu cansız bedenine ulaşılan Kılıç’ın cenazesi, çalışma bölgesinde bekletilen ambulansla otopsisi yapılmak üzere Mardin Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Yetkililer, kurtarma çalışmasının toprağın yumuşak olmasına bağlı olarak sürekli göçük ve kaymaların meydana gelmesinden dolayı uzun sürdüğünü belirtti. Kaynak: Mardin Arena/Ataullah Öncü