Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin'de Ak Partiye katılım

Nusaybin'de bulunan 7 aile yapılan törenle Ak Parti'ye katıldı. Ailelerin büyüklerine Ak Parti rozeti takıldı. 15 Ekim 2017 Pazar 15:11


Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin'de bulunan 7 aile yapılan törenle Ak Parti'ye katıldı. Ailelerin büyüklerine Ak Parti rozeti takıldı.
Ak Parti Nusaybin ilçe binasında yapılan katılım törenine Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri ile yeni katılan 7 ailenin büyükleri hazır bulundu.
Programda konuşan Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ifade etti.
Bu süreçte kenetlenmenin önemine değinen Miroğlu: "Bu süreçte yapacağımız siyasi tercihler, toplumda hangi siyasi partiden yana tavır koyarsak Mardin’e faydamız olur, Türkiye'ye faydamız olur, Türkiye'ye karşı kurulan tuzakları Cumhurbaşkanımız liderliğinde boşa çıkarırız gibi bir muhasebeyle partimize teveccüh ettiğinizi biliyoruz. Bu tavrınızı çok kıymetli buluyoruz. Nusaybin'de atılan bu adımın bütün Mardin ilçelerine örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.
16 Nisan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı sistemi halk oylamasını ve yeni hükümet biçiminin kabul edildiğini hatırlatan Miroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu hükümet biçimi Türkiye'nin önümüzdeki beş yıl içerisinde hâkim olabilmesi için ve bunun halka mal edilmesi için iktidara elbette ki çok güçlü bir şekilde talibiz. Yani biz külliyede Sayın Erdoğan'ı cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Ak Partinin şuanda parlamentodaki çoğunluğunu azaltmak bir yana daha da çoğaltmak istiyoruz. Allah kısmet ederse 350 - 400 milletvekiliyle parlamentoya girmek istiyoruz. Ve en önemlisi yerel yönetimlerde yaşadığımız bu karmaşaya son vermek istiyoruz." ifadelerini kullandı.
Daha sonra konuşan Ak Parti Nusaybin ilçe Başkanı Mehmet Latif Özel de partiye yeni katılan aileleri tebrik ederek: "Hakikaten bu milli birlik ve beraberlik düşüncesi içerisinde aramıza katıldığınız için kıvanç duyuyoruz. Çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Ak Parti ailesi olarak mazlumlara, yetimlere, kimsesizlere çare olmak için yola çıktık. Bölgenin geçmiş dönemindeki hendek ve çukur siyasetini benimsemiyoruz. Kesinlikle Nusaybin'i bir terör şehrinden çıkarmaya gayretliyiz ve yeminliyiz. Artık Nusaybin şehrinin terörle anılmasından utanıyoruz. Siz değerli kardeşlerimle birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Sayın cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla terörü memleketimizden bertaraf etmeye kararlıyız." dedi.
Konuşmalardan sonra Ak Partiye yeni katılan Yolbilen'den Yüce, Tepeüstü'den Aslan ve Yıldız, Hope ve Kalecik'ten Işık ile Aslan ailelerinin büyüklerine Miroğlu ve Özel tarafından Ak Parti rozeti takıldı.