Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Sarı: Nusaybin eğitimde hak ettiği yere gelecek

Nusaybin'de kırsal mahallerde bulunan okulları ziyaret eden Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, eğitimde hak ettiği yere gelmesi için çalıştıklarını söyledi. 01 Mart 2018 Perşembe 13:35


Nusaybin'de kırsal mahallerde bulunan okulları ziyaret eden Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, eğitimde hak ettiği yere gelmesi için çalıştıklarını söyledi.
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Maarif Müfettişi Süleyman Akın ile birlikte Nusaybin ilçesindeki Tepeüstü, Topaçlı 100. Yıl, Yolbilen, Bahçebaşı, Gürün, Kalecik, Kuşkaya, Kuruköy, Küçükkkardeş, Büyükkardeş, İlkadım ve Yavruköy ilk ve ortaokullarını ziyaret etti.
Ziyaret ettiği okullarda sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet eden Sarı, ayrıca öğretmenlerin sıkıntılarını dinledi.
Ziyaretine ilişkin açıklama yapan Sarı, "Allah’ın izniyle, Nusaybin ilçemiz kötü günleri geride bırakarak aydınlığa kavuşuyor. Karanlık günleri bir mum edasıyla aydınlığa çeviren öğretmenlerimi tebrik ediyorum. İnşallah Nusaybin hak ettiği yere gelecektir. Bizler de bu yolda İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, her türlü sorun ve sıkıntıda hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin yanında yer alacağız." dedi.
Özellikle kırsal mahallelerde bulunan okulları ziyaret etmeye gayret ettiğini belirten Sarı, ziyaretlere devam edeceklerini sözlerine ekledi.