Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

ÇSG Bakan Yardımcısı Yegin Nusaybin'i ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında, Nusaybin'i ziyaret etti.

16 Mart 2017 Perşembe 20:32 < POLİTİKA
Nusaybinim Haber Servisi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kamuoyuna duyurduğu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında, Nusaybin'i ziyaret etti.
Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odasını (NTSO) ziyaret eden Bakan Yardımcısı Yegin, Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Özmen ve Meclis Başkanı Müfit Adnan Yumuşak’tan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Hükümetin açıkladığı teşvik paketlerine değinen Bakan Yardımcısı Yegin, son olarak 23 il için teşvik paketi açıklandığını hatırlattı.
İŞKUR aracılığıyla Toplu Yararına Programları (TYP) kapsamında istihdamlara değinen Yegin: “Türkiye’de TYP konusunda en çok kontenjanı alan illerimizden bir tanesi de Mardin’dir. Özellikle Mardin’de yaşanan problemler sonrası Nusaybin’de farklı zamanlarda 2 bin den fazla TYP değerlendirildi” dedi.
İstihdam alanlarının açılmasının önemine de değinen Bakan Yardımcısı Yegin konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İstihdamı artıracak alanların artması lazım yatırımların artması lazımdır.  Bu da neyle olur, güven, güvenlik, huzur, kardeşçe yaşamak, şehir, toprak vatanda olur. Dolayısıyla bizim güvenliğin sağlanması konusunda devletin ortaya koymuş olduğu bu kararlı tutumu, vatandaş olarak işli işsiz, çalışan, çalışmayan, işveren sanayici, tüccar olarak sahiplenmemiz gerekir. Bu konuda devletimize destek olmamız lazım. Bu desteği ortaya koyacağız. Her şeyi devlet gelsin bulsun, her arızalı tipi yakalasın her problemli insanı devlet istihbarat şuyuyla buyuyla bir şekilde ulaşsın bulsun değil ben de vatandaşım, burası benim şehrim buranın güvenliğinden, huzurlu bir şehir olmasından en başta devlet kadar bende sorumluyum, hep beraber buradaki huzura sahip çıkmamız gerekir anlayışıyla hareket etmemiz gerekir.”
Bakan Yardımcısı Yegin, Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel daha sonran Nusaybin esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Ak Parti Nusaybin ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle de bir araya gelen Yegin daha sonra Nusaybin Kaymakamı Ergün Baysal’ı ziyaret ederek ilçe hakkında bilgi aldı.
Ziyaretlerden sonra Bakan Yardımcısı Orhan Yegin Şırnak’ın Cizre ilçesine hareket etti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3394     EURO 6.0838     IMKB 96817     ALTIN 222,330