Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Dündar, Nusaybin’deki vatandaşlarımızın tüm zararları karşılanacak

Ak Parti Mardin il Başkanı Mehmet Ali Dündar ve beraberindeki heyet, Nusaybin ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

03 Ağustos 2016 Çarşamba 15:42 < POLİTİKA
Nusaybinim.com Haber Servisi
Ak Parti Mardin il Başkanı Mehmet Ali Dündar ve beraberindeki heyet, Nusaybin ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.
Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı Osman Doğru ve yöneticiler tarafından karşılanan Dündar ve beraberindeki heyet daha sonra parti binasına geçti.
Burada partililere hitap eden Mardin Ak Parti il başkanı Dündar, Nusaybin’in çok zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini söyledi.
Nusaybin’de sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılması sonrası bazı vatandaşların evlerine geri döndüğünü hatırlatan Dündar, yaraların kısa sürede sarılması için hükümet ve devlet olarak her türlü fedakarlığa hazır olduklarını söyledi.
Dündar şöyle konuştu:
“Nusaybin son dönemde vahşi bir terör saldırısıyla baş başa kaldı. 1950 - 60'ların taktiklerini uygulayan, kendilerini halkın savunucusu olarak ilan eden ve halka zulüm ederek amaçlarına ulaşmaya çalışan bir kesimin her şekilde saldırısına uğradı. Onlar bu halkın bakış açısını, duygularını bilmeden bu halka dışardan bir şeyler dayatarak Nusaybin’de ve benzer yerlerde hâkimiyet kurmak istediler. Bu hâkimiyetin halk tarafından tasvip görüleceğini düşündüler. Ancak halkımız da biliyordu Nusaybin’de biliyordu ve herkes de biliyordu ki bunların ortaya koyduğu vizyon, strateji halkın lehinde değil halkın aleyhinde ve Nusaybin’i tahrip etmeye yönelik, sadece teröre dayalı, sadece ölüme dayalı ve sadece birilerinin kendilerine verdiği vazifeyi ifa etmek için ortaya çıkan gruplardır.
Halkı düşünmüş olsalardı halkın can ve mal kayıplarını ve Nusaybin’in son günlerdeki perişanlığını mutlaka göze alacaklardı. Ancak bunlar Nusaybin halkının dostu değildi.
Bunlar sadece birilerinin Türkiye’yi karıştırmak için kendilerine verilen görevi yerine getirmek, bu ülkede terörü, bu ülkede kargaşayı, bu ülkede Suriyelişmeyi ortaya koymak için ortaya çıktılar.
Nusaybin halkı bunlara izin vermedi. Belki ilk etapta bazı vatandaşlar bunlara uydu, onlar aldatıldı, onlara bazı şeyler vaat edildi.  Ancak Nusaybin halkı karar verme noktasına geldiğinde devletinin çağrısına kulak vererek bu teröristlerle güvenlik güçlerini yalnız bıraktı. Eğer halk bu çatışmanın ortasında kalsaydı Allah muhafaza çok büyük felaketlerle karşı karşıya kalacaktı.
Sizler terör örgütünün her türlü baskısına rağmen ceketinizi alarak evlerinizi terk ettiniz. Perişanlığı, açlığı, evsizliği, çocuklarınızın perişanlığını göz önün alarak bu çatışma ortamını terk ettiniz. Siz tarihi bir fedakârlık yaptınız. Onlar sizin binlercenizin ölümünü istiyordu. Ağababaları da böyle istiyordu. Ama sizler bu oyuna gelmediniz.”

-“İNŞA SÜRECİNDE HİÇ BİR VATANDAŞIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK”
Sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırılmasından sonra inşa sürecine girdiklerini bildiren Dündar: “İnşa sürecinde hep birlikte hareket edeceğiz. İlçe başkanlığımız çalışmasını başlattı. Nusaybin’in inşası konusunda, Nusaybin’deki vatandaşlarımızın zararının tazmininde ve telafisinde hiç bir sıkıntı yaşanmayacak. Çünkü bu alanda üst makamlar bize defalarca söylediler. ‘Nusaybin halkı terör örgütünün yanında değil bizim yanımızda, devletinin yanında yer aldı. Biz onlara ne yapsak azdır.’ söylemiyle karşımıza çıktılar. Bütün eksikleri beraber gidermeye çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

-BAŞKAN DOĞRU: 5 – 6 AYDIR EVLERİNDEN UZAKTA KALAN HALKA FAHİŞ MİKTARDA ELEKTRİK FATURALARI KESİLİYOR
İl Başkanı Mehmet Ali Dündar’ın konuşmasından sonra İlçe Başkanı Osman Doğru ve toplantıya katılanlar sorunları dile getirdi.
İnsanımızın rahat bir şekilde ilçelerine gelebilmesi, eski yaşamlarına dönmesi için istihdam talepleri olduğunu dile getiren Başkan Doğru: “ İl başkanlığımız ve ilçe başkanlığımız olarak halkımıza her türlü yardımı, desteği vermemiz gerekir. Çok acil olarak ilk etapta prefabrik tarzı evlerin buraya getirilip dışarıda kalan vatandaşlarımızın geçici de olsa barınabileceği bir yer verilmesi gerekir.
Ayrıca 5 - 6 aydır evlerinden uzakta olan vatandaşlarımıza fahiş ve korkunç derecede elektrik faturaları kesiliyor. Halkımızın mağduriyetine mağduriyet katılıyor. İl başkanlarımız nezdinde DEDAŞ'la görüşüp bu mağduriyetin önüne geçilmesi gerekir.” Şeklinde konuştu.
Toplantıya katılan bazı köy mahalle muhtarları da köylerde elektrik kesintisini dile getirerek sorunun çözümü istendi.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3594     EURO 6.1094     IMKB 96951     ALTIN 223,130