Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Duruca'da köprü onarılmayınca tarlalar gölete dönüştü

Nusaybin'e bağlı Duruca Mahallesinde tahrip olan köprü onarılmak yerine tamamen kapatılınca İpek Yolu kenarındaki tarlalar gölete dönüştü.

27 Aralık 2016 Salı 16:13 < GÜNCEL
Nusaybinin Haber Servisi
Nusaybin'e bağlı Duruca Mahallesinde tahrip olan köprü onarılmak yerine tamamen kapatılınca İpek Yolu kenarındaki tarlalar gölete dönüştü.
Nusaybin İpek Yolunun Duruca mevkiisinde geçtiğimiz yıl PKK tarafın yol kenarına konulan patlayıcı infilak etmiş yol ve köprüde büyük tahribat oluşmuştu.
Karayolları ekipleri ise yolun bir bölümünü onarırken bölgede bulunan köprüyü onarmak yerine tamamen kapattı. Yağış sonrası köprü olmadığı için tahliye olamayan yağmur suyu İpek Yolu kenarındaki tarlalarda adeta gölete dönüştü. Su nedeniyle İpek Yolu kenarındaki ekili tarlalarda büyük çapta hasar meydana geldiği bildirildi.

-MAHALLELİ, SU TAHLİYESİ İÇİN KARAYOLLARI EKİPLERİNDEN YARDIM BEKLİYOR
Bu arada Duruca Mahallesi sakinleri suyun tahliyesi için Karayoları ekiplerinin bölgede çalışma yapmasını istedi. Yolun onarıldığını ancak köprünün kapatılması nedeniyle İpek Yolu kenarında su birikintisi olduğunu kaydeden Mahalle sakinleri, Karayolları ekiplerinin su tahliyesini yapacak bir çözüm bulmasını istiyor.
7727 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,078