Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin’de Ücretli Öğretmenlik başvuruları başladı
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Sezonu için ek ders karşılığı alınacak ücretli öğretmenlik başvurularını almaya başlayacağını duyurdu.
Nusaybin Meslek Yüksekokulu en yüksek puanla öğrenci aldı
2014 yılda öğrenci alımına başlayan Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu uygulamalı İngilizce çevirmenlik program, 2015 yılından devlet üniversiteleri arasında en yüksek taban ve tavan puan ile öğrenci alarak büyük bir başarıya imza attı.
Eğitim desteğine başvuru tarihleri 10 Ağustos-06 Eylül 2017
2017-2018 eğitim öğretim yılı için özel okulların ve öğrencilerin teşvik başvuruları, 10 Ağustos- 6 Eylül 2017 tarihleri arasında olacaktır
'Aydınlık Yarınlar için Kitap Kampanyası' sona erdi
Nusaybin’de Avukat Muhammed Aydın öncülüğünde başlatılan "Aydınlık Yarınlar İçin Kitap" toplama kampanyası sona erdi. Toplanan kitaplar Nusaybin 15 Temmuz Şehitleri İmam - Hatip Ortaokuluna hibe edildi.
Milli Eğitim Müdürü Çetin, Nusaybinlilere beklenen müjdeyi verdi
Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, bölgede ilk defa Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Lisesi programının uygulanacağı Nusaybin Zeynel Abidin Anadolu İmam Hatip Lisesinin açıldığı müjdesini verdi.
Nusaybin’de Hafızlık sınıfı başvuruları başladı
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nusaybin Müftülüğü işbirliği ile Hafızlık sınıfı açıldı.
Nusaybin Kız Anadolu İHL öğrencilerine en iyi imkânı sunuyor
Nusaybin kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine güzel bir gelecek sunmak için her türlü imkânı sağlıyor. Okul, YGS ve LYS’de Türkiye 61.si çıkararak başarısını bir kez daha kanıtladı.
Mesleki Eğitim Merkezinde yeni kayıt dönemi
Nusaybin Mesleki Eğitim Merkezi yeni kayıt dönemi başvuruları başladığını duyurdu. Öğrenciler hem okuyup hem de para kazanabileceği bildirildi.
Nusaybin’de ücretsiz, yatılı Kur’an Kursu kayıtları başladı
Nusaybin’de 11 ve 12 yaş üstü çocuklara yönelik ücretsiz, yatılı Kur’an Kursu kayıtları başladı.
Nusaybin'de Yaz Kur'an Kursları başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kursları başladı.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3335     EURO 6.0626     IMKB 99771     ALTIN 220,357