Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin'de öğrencilerin karne heyecanı
Nusaybin'de eğitim öğretim gören 32 bin 127 öğrenciye karneleri dağıtıldı. Bin 540 öğrencinin de telafi eğitimi için Mardin'e gideceği bildirildi.
GATOB'dan Nusaybinli öğrencilere yarıyıl hediyesi
Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler Birliği (GATOB) kurucu başkanı Hüseyin Aslan, Nusaybin Bahçebaşı İlk ve Ortaokulu öğrencilerine kitap hediye etti.
HEM'de YGS ve LYS kayıtları uzatıldı
Nusaybin Halk Eğitim Merkezinde verilen YGS ve LYS hazırlık kursu ikinci dönem kayıtları 22 Ocak tarihine kadar uzatıldığı duyuruldu.
TEOG Türkiye Birincisi Nusaybin Aytekin Koleji'nden
Türkiye genelinde yapılan TEOG sınavı sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre 500 tam puan öğrencilerinden biri de Nusaybin Demet Aytekin Koleji öğrencisi Elif Sara Kartal olduğu açıklandı.
Eğitim-sen: Telafi eğitimi Nusaybin'de yapılsın
Eğitim-sen, sokağa çıkma yasağı nedeniyle Mardin'de yapılması planlanan TEOG ve YGS telafi eğitiminin Nusaybin yapılmasını istedi.
Nusaybin’de ertelenen TEOG sınavı yapıldı
Nusaybin'de operasyonlar ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle iki defa ertelenen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı bugün yapıldı. Sınava katılımın yüksek olduğu görüldü.
Gökcan Özel Okullarından Nusaybinli öğrencilere yardım eli
İstanbul Büyükçekmece Gökcan Özel Okulları, Nusaybin Bahçebaşı ilkokulunda okuyan tüm öğrencilere kışlık giyim malzemesi yardımında bulundu.
TEOG sınavı Nusaybin'de Perşembe ve Cuma günü yapılıyor
Sokağa çıkma yasakları nedeniyle iki sefer ertelenen TEOG sınavının Perşembe ve Cuma günü yapılacağı duyuruldu.
TEOG için Nusaybin'de müdürlerle toplantı
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede yapılamayan TEOG ve ileri ki aylarda yapılacak YGS için okul müdürleriyle toplantı yaptı.
Açıköğretim Ortaokul sınavı 3 Ocak'ta yapılacak
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde yapılacak Açıköğretim Ortaokul sınavının Türkiye geneli 3 Ocak tarihinde yapılacağı açıklandı.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8058     EURO 4.6547     IMKB 115147     ALTIN 163,118    
NUSAYBİN