Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Türkiye’nin en iyi yazarı seçilen Üründü, Nusaybinli öğrencilerle buluştu
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülen ‘4 adım 7 başlık’ projesi kapsamında meslek tanıtım günü düzenlendi. Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdülkadir Üründü ile Kurucu Başkanı Nezir Güneş öğrencilere Gazetecilik Mesleğini tanıttı.
"Final’le Siz de KAZANACAKSINIZ"
Nusaybin Final Lisesi 2017/2018 Eğitim Öğretim yılı için 9, 10, 11, 12. Sınıf ve mezun öğrenci kayıtlarımız başlamıştır.
LC Waikiki’den Girmeli öğrencilerine giyim yardımı
LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi tarafından Girmeli İlkokulundaki 425 öğrenciye giyim yardımı yaptı.
Gazi Anadolu, ilçede münazara şampiyonu oldu
Nusaybin’de liseler arası yapılan münazara yarışmasında finalde Mehmet Emin Kuş Anadolu İmam Hatip Lisesini yenen Gazi Anadolu Lisesi oldu.
Nusaybin Beyaz Gül Anaokulunda kermes düzenlendi
Nusaybin Beyaz Gül Anaokulunda okul yararına kermes düzenlendi.
Nusaybin Kur’an Kursları ilde birinci oldu
Mardin Müftülüğü tarafından yapılan Kur’an Kursları yarışmasında Nusaybinli kursiyerler birincilik ve ikinci derece elde etti.
Nusaybin'de öğrencilere parklar tanıtıldı
Nusaybin Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik parkların tanıtımı ve korunması etkinliği düzenlendi.
TÜGVA'dan Nusaybin'de TEOG denem sınavı
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Nusaybin Temsilciliği, ilçenin eğitimine katkı amacıyla TEOG sınavına girecek öğrencilere yönelik deneme sınavı yapacağını açıkladı.
Nusaybin'de Siyer Sınavına katkı sunanlara plaket verildi
Peygamber Sevdalılar Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na Nusaybin katkı sunanlara plaket, sınavda dereceye girenlere ise ödülleri verildi.
Nusaybin’de Siyer Sınavı şampiyonlarına ödül
Nusaybin’de ilkokul, Ortaokul ve Liseler arasında yapılan Siyer sınavında ilçe birincileri belirlendi.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.9192     EURO 4.6122     IMKB 104126     ALTIN 162,452