Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin Bilge Final Dershanesi yarışma sınavı yapacak
Yarışma sınavının iyi değerlendirmesi gereke iyi bir fırsat olduğunu belirten dershane müdürü Fikret Irmak, öğrencilerden bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini ifada etti.
İstanbul B.Ş.B. Gençlik Meclisi Öğrencileri Nusaybin'e Kütüphane kurdu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisine bağlı İstanbul öğrenci kulüpleri platformu öğrencileri, 7 Bölgeye 7 Kütüphane projeSİ kapsamında Nusaybin Fatih İlköğretim okuluna Kütüphane kurdu.
S.B. Anadolu Lisesi öğrencilerin Merkez'e kitap desteği
Nusaybin Süleyman Bölünmez Anadolu Lisesi öğrenciler, sosyal etkinlik dersi çerçevesinde Merkez ilköğretim okulu öğrencileri için topladıkları kitapları okul yöneticilerine teslim etti.
Girgin: 2011 yılı Eğitim açısından Nusaybin'in altın yılı olacak
Mardin Nusaybin ilçesi Kaymamı Murat Girgin, ilçede eğitim adına çok önemli yatırımların yapıldığını belirterek, 2011 yılının Nusaybin için eğitim yılı olacağını söyledi.
Nusaybin Ram'dan MBS Semineri
Nusaybin'de hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM), Dargeçit, Midyat ve Nusaybinde görev yapan rehber Öğretmenlere Ulusal Mesleki Bilgi Sistemi (MBS) konusunda seminer verildi.
Uğur Tanısal Sınavı Başvuruları başladı
Bu sınava katılabilecek öğrencilerin, 5. , 6. , 7. , 10. ve 11. sınıfta okumaları gerekmektedir. Kayıt tarihlerimiz 20 Aralık 2010 ile 07 Ocak 2011 tarihleri arasındadır.
Nusaybin HEM Kursiyerlerine Makine yardımı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) kurslarında yaşanan yoğun ilgi nedeniyle Kursiyerlere makine desteğinde bulunuldu.
Kızıltepe Üçevler İlköğretim okulu yardım eli bekliyor
Mardinin Kızıltepe ilçesine bağlı Üçevler Köyü ilköğretim okulunda eğitim gören çocuklara, şair Nurettin Şimşek tarafından kırtasiye yardımında bulundu.
Nusaybin Kaymakamlığı Köy Okullarını araç gereçle donatacak
Nusaybin Kaymakamlığı 24 Köyde hizmet veren Ana sınıfları araç gereçle donatma kararı aldı. Kaymakam Girgin, aldıkları karar doğrultusunda her ay 6 köy ana sınıfını donatacakları bildirdi.
Nusaybin'de Yetiştirici Sınıf Öğretim Programı toplantısı yapıldı
Nusaybin ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü okul çağına gelmiş ancak çeşitli nedenler okula gidemeyen Öğrenci kazanmak için 2010 2011 Eğitim Öğretim yılı çalışmalara başladı.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8058     EURO 4.6547     IMKB 115147     ALTIN 163,118    
11°NUSAYBİN