Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin Kaymakamlığı Satranç Turnuvası sona erdi
Mardinin Nusaybin ilçesi kaymakamlığının Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğiyle birlikte organize ettiği satranç turnuvası sona erdi.
Nusaybinde Satranç Turnuvası Heyecanı
Türkiye Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğinin Nusaybin Kaymakamlığı desteğiyle organize ettiği Satranç Turnuvası, Merkez İlköğretim okulunda başladı.
Nusaybin'de İlköğretim Okulu Müdürleriyle Toplantı
Mardinin Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, ilköğretim okulu Müdürleriyle toplantı yaptı. Akbaş, Nusaybin'de okullaşma oranın % 96.16 olduğunu açıkladı.
Nusaybin Kaymakamlığından SODES pojesi
Mardin'in Nusaybin ilçesi Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hazırlatılan Sokaktan Okula, Okuldan Hayata isimli Sodes Projesi başladı.
Milli Eğitim Okul Aile Birliği Başkanlarını topladı
Mardin il Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk, Nusaybin ilçesinde okul aile birlikleri başkanlarıyla bir araya geldi.
SBS'de Başarılı olan 90 Öğrenci geziye götürüldü
SODES Projeleri kapsamında başarılı olan 90 öğrenci Mardinin Nusaybin İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geziyle ödüllendirildi.
Aykabaran'dan Başarılı öğrencilere Ayakkabı
Aykabaran Ayakkabıcılık, Mardinin Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Yavuz Selim ilköğretim okulunun başarılı öğrencilerine ayakkabı hediye etti.
Sodes Projesi kapsamında 150 öğrenci komşu il ve Üniversitelerini dolaştı
Nusaybin Emire Gözü Lisesi tarafından hazırlanan ve Mardin Valiliği ile Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından desteklenen Gezelim Görelim Sodes projesi kapsamında
Nusaybin'de Öğrencilere yönelik Meslek Tanıtım günleri başladı
Mardinin Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Emire Gözü Lisesi, Meslek Tanıtım günlerine başladı. Meslek tanıtım günlerinin 1 ay süreceği açıklandı.
Tunceli Üniversitesi, Kürtçe ve Zazaca'yı Seçmeli Ders Olarak Okutmaya Başladı
Derslerin, İngilizce okutmanı ve emekli bir öğretmenin tarafından verildiği üniversitede, 600 öğrenci Kürtçe, 400 öğrenci ise Zazaca'yı seçmeli ders olarak görmeye başladı.