Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin Sur Dershanesi'nden SBS'de Türkiye Birincisi
Nusaybinde faaliyet gösteren Sur Dershanesi, 8. sınıflar Seviye belirleme Sınavında (SBS) Türkiye derecesi elde etti.
Merkez İ.Ö. Öğrencisi SBS 500 Tam Puan aldı
Seviye Belirle Sınavı (SBS) sonuçlarının açıklanmasından sonra Mardinin Nusaybin ilçesinde de birinci çıktığı açıklandı.
Nusaybin Milli Eğitimde yeni atamalar açıklandı
Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boş bulunan Müdür, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılıklarına atamalar yapıldı. Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamaya göre,
Eksen Dershanesi öğrencileri Eşit Ağır ve Sözel bölümlerinde hazırlayacak
Nusaybinde faaliyet gösteren Eksen Dershanesi önümüzdeki Eğitim öğretim yılında üniversite sınavlarına hazırlanacak öğrencileri sadece Eşit ağırık ve Sözel bölümlerinde hazırlama kararı aldı.
Bilge Dershanesinde Matematik Geometri Kursu
Nusaybinde Final ile yoluna devam eden Bilge Dershanesi, yeni eğitim öğretim sezonuna hazırlık amacıyla Matematik Geometri kursu açtı. Kursun 29 Haziran Salı günü başlayacağı açıklandı.
Nusaybin'de Yaz Kur'an Kursları Eğitime başladı
Okulların tatil edilmesiyle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yurt geneli Camilerde Kuran-ı Kerim derslerinin verilmesi için kurs açılmasına izin verdi. Mardinin Nusaybin ilçesinde ilköğretim 5.
Kadro Dershanesi Eğitim Kadrosu ve yayınını belirledi
Nusaybin'de bu yıl faaliyete giren Özel Kadro Dershanesi, 2010 - 2011 Eğitim öğretim sezonunda hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.
Hatay'dan Nusaybin'e Kitap yardımı
Hatayın Samandağı ilçesinde bir İlköğetim okulu öğrencileri Nusaybinde eğitim-öğretim veren Cumhuriyet İlköğretim Okuluna kitap yardımında bulundu.
Nusaybin'de Karne Heyecanı
2009 - 2010 Eğitim Öğretim sezonun sona ermesiyle ilköğretim ve Ortaöğretimlerde karne heyecanı yaşanıyor.
Nusaybin Çatom'da Satranç turnuvası töreni düzenlendi
GAP İdaresi ve Nusaybin Kaymakamlığı tarafından desteklenen Çok Amaçlı Toplum Merkezi (Çatom), ev kadınları arasında düzenlediği satranç turnuvasında şampiyon olan kursiyer için ödül töreni düzenledi.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.9676     EURO 4.9052     IMKB 116603     ALTIN 172,216    
19°NUSAYBİN