Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin HEM'de YGS ve LYS için ön başvurular başladı
Nusaybin Halk Eğitim Merkezi (HEM), YGS ve LYS'ye girecek mezun öğrenciler için destekleme kursları için ön kayıt başvuruları başladı.
Nusaybin’de öğretmenler için ‘Otel’ çözüm
Sokağa çıkma yasağının kısmen kaldırıldığı Nusaybin’de ilçeye atanan öğretmenlerin ev bulamaması sorununa Eğitim Bir’sen ‘Otel’ çözümü getirdi.
Nusaybin'deki okul servis ücreti: 65 TL
Mardin’de 2016-2017 eğitim öğretim yılı okul servis ücretleri belirlendi. Nusaybin'de okul servis ücreti 65 TL olarak belirlendi.
Eğitim desteğine son başvuru 2 Eylül
2016-2017 eğitim öğretim yılı için özel okulların ve öğrencilerin teşvik başvuruları, 15 Ağustos- 2 Eylül 2016 tarihleri arasında olacaktır
Eğitim desteğine son başvuru 2 Eylül
2016 - 2017 Eğitim - Öğretim desteği için son başvuru tarihinin 2 Eylül olduğu açıklandı.
Nusaybin MYO en yüksek tavan puanla öğrenci aldı
Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksek Okulu (MYO), devlet üniversiteleri arasında en yüksek tavan puanla öğrenci alarak geçen yılki başarısını tekrarladı.
Nusaybin'de el konulan iki okula "15 Temmuz Şehitleri" ismi verildi
FETÖ Darbe girişimi sonrası Nusaybin'de Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin KHK kapsamında el konulan okullarda ilgililerce yapılan gerekli işlemlerden sonra Milli Eğitim Müdürlüğüne devredildi.
Nusaybin Final Lisesinde Telafi kursu başladı
2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı İçin Yeni Kayıtların Başladığı Nusaybin Final Lisesinde Telafi Kursu Startı verildi.
Nusaybin’de öğrenciler için telafi eğitimleri başladı
Nusaybin'de operasyonlar sırasında uygulanan sokağa çıkma yasakları nedeniyle eğitimlerinden geri kalan öğrenciler için Yetiştirme ve Destekleme kursları açıldı.
Nusaybin'den giden misafir öğrenciler dilekçeyle geri gelebilir
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü misafir öğrenci olarak başka kentleri liselere giden öğrencilerin verecekleri dilekçeyle okulların geri gelebileceğini duyurdu.