Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin'de 3. "Matematik olimpiyatı" yapıldı
Nusaybin'de 3üncü yapılan Matematik olimpiyatları il geneli sınava dönüştü. Mardin Merkez ve ilçelerindeki ilköğretim okullarında eğitim alan 400e yakın 6, 7 ve 8. sınıf öğrencisi
Nusaybin Gülşilav Kadın Evi'nde Mezuniyet Sevinci
Mardinin Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Gülşilav Kadın Evinde Türkçe birinci kademe ve Kürtçe ikinci kademe kurslarında mezun olan kadınlara sertifikaları verildi.
YGS - 2 Mardin 1incisi Dilek Dershanesinden
11 Nisanda yapılan ve geçen hafta sonuçları açıklanan YGSde Dilek Dershanesi öğrencisi Serhat Demirin YGS 2 türünde Mardin Birincisi olduğu açıklandı.
Almanya ve Lichteinstein'den 8 Öğrenci ve 8 Öğretmen Nusaybin'de
Avrupa Birliği Comenius Projeleri kapsamından Almanya ve Lichteinsteinden 8 Öğretmen ile 8 Öğrenci, Mardinin Nusaybin ilçesine geldi. Anadolu Lisesiyle ortak proje yapan iki ülke okulları,
Sur Dershanesinde erken kayıtta son hafta
İlçemizde Eğitim Öğretim faaliyetlerine 13 yıldır devam eden Nusaybin Sur Dershanesinde Erken kayıt döneminin son haftasına girildiği açıklandı.
Nusaybin Kaymakamlığı Satranç Turnuvası sona erdi
Mardinin Nusaybin ilçesi kaymakamlığının Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğiyle birlikte organize ettiği satranç turnuvası sona erdi.
Nusaybinde Satranç Turnuvası Heyecanı
Türkiye Satranç Federasyonu il ve ilçe temsilciliğinin Nusaybin Kaymakamlığı desteğiyle organize ettiği Satranç Turnuvası, Merkez İlköğretim okulunda başladı.
Nusaybin'de İlköğretim Okulu Müdürleriyle Toplantı
Mardinin Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü, ilköğretim okulu Müdürleriyle toplantı yaptı. Akbaş, Nusaybin'de okullaşma oranın % 96.16 olduğunu açıkladı.
Nusaybin Kaymakamlığından SODES pojesi
Mardin'in Nusaybin ilçesi Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hazırlatılan Sokaktan Okula, Okuldan Hayata isimli Sodes Projesi başladı.
Milli Eğitim Okul Aile Birliği Başkanlarını topladı
Mardin il Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk, Nusaybin ilçesinde okul aile birlikleri başkanlarıyla bir araya geldi.
DÖVİZ KURLARI
USD 3.8058     EURO 4.6547     IMKB 115147     ALTIN 163,118    
NUSAYBİN