Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin Ram’dan ÖSYM tercihi hizmeti
Nusaybin Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM), 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) tercihleri için öğrencilere yönelik rehberlik danışma merkezi açtı.
Midyat'ta uluslararası teoloji fakültesi kurulacak
Midyat ilçesinde Artuklu Üniversitesi'ne bağlı uluslararası teoloji (Din bilimi) fakültesi kurulması için çalışma başlatıldı.
Nusaybin Anadolu Lisesinin LYS başarısı
Nusaybin Anadolu Lisesinde eğitim alan 3 öğrenci, LYSde ilçe birincisi oldu.
2010 LYS ‘ de Nusaybin Uğur Dershanesi Zaferi
2008 2009 Yılında Eğitim Öğretim hayatına başlayan Nusaybin Uğur Dershanesi 2009 ÖSS sonuçlarına göre Nusaybin de Üniversiteye 280 Öğrenci yerleştirme unvanına ulaştı.
Nusaybin Sur Dershanesinden Sayısal birincisi
2009 - 2010 LYS'de Sayısal puan türlerinden Y-MF-1, Y-MF-2 ve Y-MF-4 puanlarında Sur Dershanesi öğrencisi Büşra Danışman ilçe birincisi oldu.
Nusaybin Sur Dershanesi'nden SBS'de Türkiye Birincisi
Nusaybinde faaliyet gösteren Sur Dershanesi, 8. sınıflar Seviye belirleme Sınavında (SBS) Türkiye derecesi elde etti.
Merkez İ.Ö. Öğrencisi SBS 500 Tam Puan aldı
Seviye Belirle Sınavı (SBS) sonuçlarının açıklanmasından sonra Mardinin Nusaybin ilçesinde de birinci çıktığı açıklandı.
Nusaybin Milli Eğitimde yeni atamalar açıklandı
Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından boş bulunan Müdür, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılıklarına atamalar yapıldı. Mardin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamaya göre,
Eksen Dershanesi öğrencileri Eşit Ağır ve Sözel bölümlerinde hazırlayacak
Nusaybinde faaliyet gösteren Eksen Dershanesi önümüzdeki Eğitim öğretim yılında üniversite sınavlarına hazırlanacak öğrencileri sadece Eşit ağırık ve Sözel bölümlerinde hazırlama kararı aldı.
Bilge Dershanesinde Matematik Geometri Kursu
Nusaybinde Final ile yoluna devam eden Bilge Dershanesi, yeni eğitim öğretim sezonuna hazırlık amacıyla Matematik Geometri kursu açtı. Kursun 29 Haziran Salı günü başlayacağı açıklandı.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7484     EURO 5.4779     IMKB 94671     ALTIN 192,970