Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Sodes Projesi kapsamında 150 öğrenci komşu il ve Üniversitelerini dolaştı
Nusaybin Emire Gözü Lisesi tarafından hazırlanan ve Mardin Valiliği ile Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından desteklenen Gezelim Görelim Sodes projesi kapsamında
Nusaybin'de Öğrencilere yönelik Meslek Tanıtım günleri başladı
Mardinin Nusaybin ilçesinde faaliyet gösteren Emire Gözü Lisesi, Meslek Tanıtım günlerine başladı. Meslek tanıtım günlerinin 1 ay süreceği açıklandı.
Tunceli Üniversitesi, Kürtçe ve Zazaca'yı Seçmeli Ders Olarak Okutmaya Başladı
Derslerin, İngilizce okutmanı ve emekli bir öğretmenin tarafından verildiği üniversitede, 600 öğrenci Kürtçe, 400 öğrenci ise Zazaca'yı seçmeli ders olarak görmeye başladı.
Askere gider gibi uğurlandılar
Kızıltepe ilçesinden YGS'ye girecek olan ve sınav merkezleri tercihleri dışında uzak illere çıkan öğrenciler, belediyenin sağladığı ücretsiz otobüslerle uğurlandı.
Belediye de öğrencilerin sesi duydu
ÖSYM tarafından tercihleri dışında sınava girmek zorunda kalan öğrencilere kaymakamlıktan sonra belediye de yol parası yardımında bulundu.
Başörtü Düşmanlığı Bitmiyor
Mardin'de sınava giren Açıköğretim Fakültesi İlahiyat bölümü öğrencisinin sınavı, başörtülü olduğu gerekçesiyle tutulan tutanak sonrası iptal edildi.
Öğrencilerin sesini ilk Kaymakam Gemici duydu
Geçtiğimiz günlerde yazdığımız 'Kaykamakamımız ve Belediye Başkanımıza Duyurulur' Haberimize ilk cevap Nusaybin kaymakamı Yücel Gemici'den geldi.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2312     EURO 7.3243     IMKB 96074     ALTIN 241,372