Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.
Anasayfa » EĞİTİM
Nusaybin Uğur Lisesinde kayıtlar başladı
Nusaybin Uğur Lisesinde temel lise ve mezun öğrenciler için 2016 - 2017 yılı kayıtları başladığı açıklandı.
Nusaybinli Dilek, TEOG'da Türkiye 1.si oldu
Nusaybin'de başlayan operasyon ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle evini terk eden Süheyla Dilek, anne babasından ayrılarak Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde ikamet eden ablasının yanına yerleşti. Dilek, girdiği TEOG sınavında Türkiye birincisi oldu.
Nusaybinli öğrenci Gaziantep'te satranç 3.sü
Misafir öğrenci olarak Gaziantep'te bulunan Nusaybinli öğrenci, yaş kategorisinde girdiği Satranç turnuvasında il üçüncüsü olarak büyük başarı gösterdi.
Nusaybin Eğitim-sen’den TEOG’ açıklaması
Eğitim-sen Nusaybin temsilciliği, 27-28 Nisan tarihlerinde yapılacak 2. TEOG sınavı için sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istedi.
AÖF, Mardin, Hakkari ve Şırnak'ta yapılacak sınavları erteledi
Eskişehir Anadolu Üniversitesi, 3 kentte 16 - 17 Nisan tarihlerinde yapması gereken Açıköğretim sınavlarını ertelediğini duyurdu.
Nusaybin'de Milli Eğitim de 'Yasak' mesajı attı
Mardin Valiliği tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü de Okul Müdürlerine 'Yasak' mesajı attı.
Nusaybin’de 3 Okul Müdürü 6 Müdür Yardımcısı görevden alındı
Görevden alınan yöneticiler arasında Eğitim-sen Nusaybin Baş Temsilcisi ve Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu Müdürü Kadri Baysal da bulunuyor.
Nusaybin ve Midyat Derneğinden öğrencilere eğitim desteği
Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasakları ve yaşanan belirsizlikler yüzünden YGS'ye hazırlanmak için Nusaybin'den Mersin'e giden 50 öğrenci ile dört eğitim koçu pazar günü yapılacak YGS'ye girmek üzere Nusaybin'e döndü.
Mersin'de YGS'ye hazırlanan Nusaybinli öğrencilere moral gecesi
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinde yer alan habere göre, Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasakları sonrası telafi eğitimi kapsamında Mersin'e gönderilen 52 öğrenci, YGS sınavı için geri gönderildi.
Nusaybin Eğitim-sen'den 'YGS' açıklaması
Eğitim-sen Nusaybin temsilciliği, hafta sonu yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) hakkında açıklamalarda bulundu.