• taç perde
  • düğün salonu
  • elit

Eğitim - Sen'den Nusaybin'de 26 Mayıs grevi toplantısı

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim sen), 26 Mayısta yapacağı greve ilişkin Mardinin Nusaybin ilçesinde toplantı yaptı. Demokratik bir çalışma ve insanca yaşanacak ücret için 26 Mayısta

  • 04 Mayıs 2010 16:18
  • A
  • A
Arif Altunkaynak
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim – sen), 26 Mayıs’ta yapacağı greve ilişkin Mardin’in Nusaybin ilçesinde toplantı yaptı.
Demokratik bir çalışma hayatı ve insanca yaşanacak ücret için 26 Mayıs’ta greve girecek olan Eğitim Sen, örgütlü olduğu yerlerde toplantılar almaya başladı. Nusaybin Eğitim Sen Şubesinde yapılan toplantıya Basın ve Yayın Sekreteri Serpil Açıl Özer, Mardin Eğitim Sen Şube Başkanı Doğan Anğay, Eğitim sen Nusaybin Baş temsilcisi Necdet Aslan ve Kesk’e bağlı üyeler katıldı.

 Burada yapılan toplantıda konuşan Özer, Türkiye’nin 50 ilini aşkın yerde toplantılar gerçekleştireceklerini belirterek, sendikalarının görevlendirdiği heyetler şeklinde illerde toplantılar aldıklarını ifade etti. Özer, 4 konfederasyonun aldığı karar doğrultusunda 26 Mayıs’ta greve gireceklerini dile getirerek, yapacakları grevin demokratik bir Türkiye ve insanca yaşam taleplerini içereceğini kaydetti. 
 
Özer, 1 Mayıs’ın Türkiye’nin dört bir yanında kitlesel katılımlarla gerçekleştiğini de hatırlatarak, şöyle konuştu: “Umuyoruz ki siyasal iktidar 1 Mayıs alanlarından ders çıkarır. Yıllardır Taksim Meydanı emekçilere kapatılıyordu. Emekçilerin mücadeleleri sonucu Taksim Meydanını aldık. Ancak birileri bu mücadelemizi görmezden geliyor. Taksim’in bir kazanım olmadığını söylüyorlar. Taksim’i nasıl aldığımızı öğrenmek istiyorlarsa tarihe baksınlar. Yıllardır Taksime emekçi ve işçilerin girmelerine izin verilmiyordu. Bu yapıl Taksimde yapılan kutlamada hiç kimsenin burnu dahi kanamadı.”
Özer’in konuşmasından sonra, toplantı basına kapalı olarak devam etti. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi