Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Engelli bireyler için mezuniyet günü düzenledi

Nusaybin Belediyesi 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında "En Büyük Engel Sevgisizliktir" projesi adıyla etkinlik düzenledi.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 15:03 < KÜLTÜR & SANAT
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Belediyesi 10 - 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında "En Büyük Engel Sevgisizliktir" projesi adıyla etkinlik düzenledi.
Nusaybin Belediyesi, “Engelsiz Tema Parkı” öncesi engelli bireyler ve ailelerinin moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile birlikte mezuniyet etkinliğini düzenledi. Mitanni Kültür Merkezi avlusunda yapılan etkinlikte ilçede faaliyet gösteren Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden oluşan müzik dinletisi, çingene dans gösterisi, halk oyunları, bağlama ve şirinler dans gösterisi yapıldı.
Etkinlikte konuşan Nusaybin Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulbaki Tek, hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak: “İnsanın engeli vücudunda değil zihninde olur. Önemli olan zihnimizin engellerle çevrili olmamasıdır. Engellilerin toplumda daha çok değer ve farkındalık göreceği yarınlar diliyorum. Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu farkındalığı oluşturmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Gösteri ve konuşmalardan sonra etkinlik, engelli bireylerin kep atma ve mezuniyet töreniyle sona erdi.


DÖVİZ KURLARI
USD 5.4297     EURO 6.1957     IMKB 93173     ALTIN 225,752