• taşhan avm
  • taç perde
  • fuar son

Engelli öğrenciler piknikte buluştu

Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü, Nusaybin RAM Müdürü Ali Ay koordinatörlüğünde sürdürülen Kalkınma Bakanlığı finanslı ‘Sınıfım Engel Olmasın’ Sodes Projesi tamamlayıcı programı yapıldı.

  • 26 Ağustos 2018 14:10
  • A
  • A
Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü, Nusaybin RAM Müdürü Ali Ay koordinatörlüğünde sürdürülen Kalkınma Bakanlığı finanslı ‘Sınıfım Engel Olmasın’ Sodes Projesi tamamlayıcı programı yapıldı.
İlçede faaliyet gösteren 6 okulda özel eğitim sınıfı ve destek eğitim odası öğrencilerinin engel durumlarına göre donatımlar ve teknolojik alt yapıları zenginleştirilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu. Yaklaşık 10 aydır sürdürülen proje kapsamında 5 adet aile eğitimi gerçekleştirilerek bu eğitimlerden 200 aile faydalandırıldı.
Projenin tamamlayıcı faaliyetleri kapsamında öğrenci ve aileleri kaynaşma ve piknik organizasyonunda bir araya gelindi.  6 ay boyunca Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu halk oyunları kursunda eğitim gören özel eğitim öğrencileri çeşitli gösteriler sundu.
Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hem proje desteğiyle hem de kendi olanaklarıyla ilçede özel eğitim alanında okulların iyileştirme çalışmalarına özel önem verdiklerini belirtti.
Çetin şöyle konuştu:
“Eğitimde bir şeyleri başarmanın en önemli göstergelerinden biri özel eğitim alanında yapılan çalışmalar olarak tarafımızdan görülmektedir.  Çocuklarımız yaptıkları gösteriyle bizleri gururlandırdılar, hepsiyle gurur duyuyoruz. Özellikle aileleri olarak sizlerin büyük fedakârlıkları olduğunu bu anlamda sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.  Bu öğrencilerin gelişimlerinin önündeki tüm engelleri kaldırmak için tüm imkânları kullanacağımızı, ailelerimizin çabalarını takdirle karşılıyoruz. Çalışmalarda emeği geçen herkese özellikle Proje Koordinatörü Ali Ay ve Rehberlik ve Araştırma merkezi öğretmenlerine, öğrencilere ve ailelerine teşekkür ediyorum.”
Etkinliğin sonunda öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulğani Ak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak ve Proje Koordinatörü Nusaybin RAM Müdürü Ali Ay öğrencileri sertifikalar ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.