Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Gazeteciler, Mardin Haber Gazetesi gecesinde bir araya geldi

Mardin Haber Gazetesi, Mardin'de görev alan ulusal ve yerel basında görevli gazetecilere Maridin Otel'de dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

21 Temmuz 2018 Cumartesi 16:16 < BÖLGE
Mardin Haber Gazetesi, Mardin'de görev alan ulusal ve yerel basında görevli gazetecilere Maridin Otel’de dayanışma yemeğinde bir araya geldi. 
Maridin Otelin sponsorluğunda yapılan dayanışma yemeğine Mardin ve ilçelerinden gelen çok sayıda gazatecinin yanı sıra İş Adamı Abdullah Demir, BİK Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Derneği, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu, Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti  temsilcileri ile Mardin Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Murat Akgül hazır bulundu.
Maridin Otelin sponsorluğunda gerçekleşen yemekte İş Adamı Abdullah Demir Tüm gazetecilerle tek tek ilgilendikten sonra kısa bir açıklama yapan Demir, "Gazetcilerle daha önce yapmamız gereken bir programı gecikmelide olsa gerçekleştirmek istedik katılan tüm gazeteci arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.
Mardin Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Akgül ise, Mardin'de bu tür dayanışmaların önemli olduğuna vurgu yaparak, burada emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Akgül, Mardin'de yaşayan gazetecilerin sorunlarına da değinerek, yerel basında çalışan gazetecilerin zor şartlar altında çalıştığına dikkat çekti. Akgül, birçok yerel gazetecinin sarı basın kartının olmadığını, bu yüzden sarı basın kartına uygulanan avantajlardan yararlanamadığını da belirterek, gazetecilere bu hakların tanınmasını istediklerini ifade etti. 
Akgül, Mardin Haber Gazetesi'nin Maridin Otel Sponsorluğunda gerçekleştirilen dayanışma yemeğine katılan tüm gazetecilere ve İş Adamı Abdullah Demir’e teşekkür etti.
Yapılan konuşmanın ardından gazetecilere yemek ikramında bulunuldu. Yenilen yemeklerin ardından program son buldu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3525     EURO 6.0815     IMKB 99128     ALTIN 221,176