Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Nusaybin'de

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Nusaybin Ak Parti İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen muhtarlarla buluşma kahvaltısına katıldı.

03 Mart 2018 Cumartesi 12:49 < POLİTİKA
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Nusaybin Ak Parti İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen muhtarlarla buluşma kahvaltısına katıldı.
Ak Parti Nusaybin teşkilatı tarafından Kırsal Mahalle Muhtarlarına yönelik düzenlenen kahvaltıya Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, STK temsilcileri, partililer ve muhtarlar katıldı.
Muhtarlara hitap eden Bakan Bak, hem siyasette hem de yerelde muhtarlar çok önem verdiklerini kaydetti.
"Muhtarlarımızın talepleri, istekleri, destekleri bizim için çok önemlidir" diyen Bakan Bak: "Gençlik ve Spor Bakanı olarak bölgedeki gençlik ve sporla ilgili yatırımları gözden geçiriyoruz, varsa talepleri alıyoruz. Gençlerimizin spor yapması birbirileriyle kaynaşması çok önemlidir. Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Sporla ile hem terör hem de uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. Çünkü terörün panzehri aynı zamanda spordur" dedi.
Gençlere sahip çıkmanın çok önemli olduğunu belirten Bakan Bak, Muhtarların da köydeki, mahalledeki gençlere sahip çıkmasını, gençlerin taleplerini muhtarlar aracılığıyla kendilerine iletilmesini istedi.

-"Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz"
"Terör örgütleri gençleri uyuşturucuya araç olarak kullanıyor" diyen Bakan Bak, uyuşturucuyla mücadelenin önemine değindi.
Bakan Bak konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Gençlerin hem ülkenin hem toplumun gelişmesine yönelik çalışması çok önemlidir. Onlarla iyi diyaloglar kurmak gerekiyor. Onlarla bir arada olmamız gerekiyor. O yüzden biz sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız sporun içerisinden gelen birisi. Bize verdiği talimatta 'köylerde, mahallelerde bulduğunuz her yere mutlaka gençler için çocuklar için spor tesisi yapın' diyor. Biz de valilerimiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımızla istişare ediyoruz."

-Eri: Ak Partisiz Türkiye hayalimiz yok"
Bakan Bak'tan sonra konuşan Ak Parti Mardin il başkanı Nihat Eri de Nusaybin'in kendileri için özel bir olduğunu söyledi. İlçenin geçmişte acılar çektiğini ifade eden Eri: "15 yıldır Ak Parti, Cumhuriyet döneminde yapılmayan hizmetleri getirdi. Bazı yerlere eksik hizmet gitmişse bunu sebebi hükümet değil terördür. Ak Partisiz bir Türkiye hayalimiz yok. Hep birlikte oturacağız, sorunlarımızı çözeceğiz. Ama silahı, şiddet önerenleri aramızdan çıkaracağız. Onlar sizin, Kürdün, bu ülkenin hatta Müslümanlığın da dostu değildirler. Tüm taleplerimizi demokratik bir şekilde dile getireceğiz" şeklinde konuştu.

-Özel: Hizmet için emrinizdeyiz
Ak Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ise hükümet olarak hizmeti vatandaşların ayağına götüren bir anlayışla olduklarını belirtti. Her zaman vatandaşların emrinde olduklarını bildiren Özel: "Bizim felsefemizde ayrım yapmadan herkes aynıdır. Biz burada emrinizdeyiz. Siyaset eskisi gibi kalmayacak. Bir birimizin halinden ancak biz anlarız. Sizin her türlü talebiniz bizim için emirdir" dedi.
Konuşmalardan sonra STK temsilcileri ve Muhtarların talepleri dile getirdi.

-STK Temsilcileri ve Muhtarlar sorunları dile getirdi
Bu arada toplantıya katılan STK temsicileri ve Muhtarlar Kırsal Mahallelerdeki ihtiyaçları ve taleplerini dile getirdi.
Muhtarların büyük bölümkü elektrik kesintilerinden şikayetçi olarak sorunun giderilmesini talep etti.
Bakan Bak daha sonra Şırnak'ın Cizre ilçesine gitmek üzere doğru yola çıktı.

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3495     EURO 6.0824     IMKB 90051     ALTIN 214,446