Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Gülşilav Kadın Evi'nde 'Hijyen' konulu Panel

Mardinin Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Gülşilav Kadın Danışma Evinde Hijyen konulu panel verildi. Panelistler, insan sağlığında en büyük temizliğin el yıkamadan geçtiğini belirtti.

24 Haziran 2010 Perşembe 18:18 < SAĞLIK
Arif Altunkaynak
Mardin’in Nusaybin ilçesi Belediyesine bağlı Gülşilav Kadın Danışma Evi’nde “Hijyen” konulu panel verildi. Panelistler, insan sağlığında en büyük temizliğin el yıkamadan geçtiğini belirtti.           

Nusaybin Gülşilav Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen panel, Hemşire Nermin Kök ve Eğitim Uzmanı Kezban Demir tarafından verildi.
    El, saç, diş ve beden temizliği ile yiyeceklerin hijyenik korunmaları hakkında kadınlara bilgi veren Panelistler, el yıkamanın önemi üzerinde durdu.
            El yıkama şekillerini gösteren Panelist Kezban Demir, İnsan sağlığında el yıkamanın çok önemli ve sürekli ellerini yıkayan insanların hastalıklarından büyük ölçüde korunduğunu söyledi.

            Diş sağlığı üzerinde de duran Demir; “her öğün yemekten sonra dişlerinizi fırçalamanız gerekir. Eğer buna imkanınız yoksa hiç olmazsa akşam yatarken dişlerinizi fırçalayın. Aksi takdirde belli bir zamandan sonra dişler çürümeye, ağızlar kokmaya başlar. İnsanın temizlikte dikkat etmesi gereken en önemlileri el ve ağız temizliğidir” dedi.

 Panelistler, Temizlik konularının daha iyi kavranması için çeşitli sinevizyon gösterimleriyle örnekler sundu.

            Panele Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Doğan, Gülşilav Kadın Danışma Merkezi sorumlusu Sosyolog Gül Berki, Belediye meclis üyeleri ve kadınlar katıldı. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası gazetesi

DÖVİZ KURLARI
USD 5.3942     EURO 6.0874     IMKB 90262     ALTIN 214,560