Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

NUSAYBİN BEYAZSU KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

Mardin'in Nusaybin ile Midyat ilçeleri arasında yer alan Beyazsu çayı keşfedilmeyi bekliyor.

27 Haziran 2011 Pazartesi 14:54 < GÜNCEL
Arif Altunkaynak
Mardin'in Nusaybin ile Midyat ilçeleri arasında yer alan Beyazsu çayı keşfedilmeyi bekliyor. Beyaz suyu, piknik alanı, suyun içerisine yerleştirilmiş oturma tahtları ve doğal güzelliğiyle ziyaretçiler birçok güzelliği bir arada yaşama fırsatı buluyor.
    Vatandaşlar hafta sonlarında Beyazsu çayı piknik alanına akın ediyor. Bagok dağı yamacındaki Beyazsu çayı, hafta sonları için bölge insanın vazgeçilmez piknik alanı oldu. Mardin, Şanlıufra, Şırnak ve Diyarbakır başta olmak üzere birçok yerleşim yerinden buraya akın eden vatandaşlar hafta sonlarını iş stresinden uzak aileleriyle geçiriyor.
    Yerleşim yerleri sahiplerinin su üzerine kurduğu tahtlarda oturan piknikçiler, akan soğuk suyun üzerinde dinlenme ve piknik yapma imkanı buluyor.
    Yoğun geçen seçim stresinden sonra Mardinli Gazeteciler de Beyazsu çayında stres attı.
    Muhabirimize konuşan Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti başkanı Nezir Güneş, iş stresi ve yoğunluk,  bunun üzerine de aşırı sıcaklar eklenince insanların tek dinlenebileceği yer Mardin için Beyazsu olduğunu söyledi.
     Güneş; "Hafta sonu insanlar buraya akın ediyor. Buraya Mardin ve civarı illerden gelişler oluyor. Burada hem su hem de yeşillik hem de çocukların eğlenebileceği park alanları var. Yoğun geçen seçim gündeminden sonra biz de gazeteci arkadaşlarla buraya dinlenmeye geldik" dedi.
    Kızıltepe'den bölgeye gelen Mehmet Yalçın ise Beyazsu piknik alanının doğal güzelliğiyle çok güzel bir yer olduğunu kaydetti.
   


Yalçın; "Yenilen yemek, suyu, yeşilliği her tarafı her haliyle güzel bir yerdir" şeklinde konuştu.
    Doğal güzellikleriyle vatandaşların ilgisini çeken yerin resmiyette mezra ve köy olarak geçmesi nedeniyle varolan bazı sorunların giderilmesi zorlaşıyor.
    Beyazsu köyünde hediyelik eşya tezgahı bulunan Latif Yıldırım, piknikçilerin bıraktığı çöpleri büyük sorun haline geldiğini bildirdi.
    Nusaybin ve Midyat ilçeleri arasında yer aldıklarını ifade eden Yıldırım; "burada çöpleri toplama imkanımız yok. Yakın belediyeler haftada iki gün buraya çöp kamyonu gönderirlerese çok seviniriz. Burası daha temiz olur. Onun dışında halk çok mutlu. Güvenlik sorunumuz yok. İnsanları birbirleriyle kaynaşıyor. Stres atıyor. Burası hafta sonları yoğun oluyor" şeklinde konuştu. / Nusaybinim.com51885 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • AhMeT AkMan - 31 Mayıs 2015 Pazar 13:25
  Beyaz Su B'z'm Hemen Yani Basimizda Yazin Piknik Yapmak Icin Surekli Geliriz Buraya
 • eda ?___ - 17 Haziran 2012 Pazar 21:56
  Valla arkiler beyaz su bizim yanıbaşımızda gerçekten süper bir yer yaz tatilerinde her hafta sonu oradayız gelip görmenizi tavsiye ederim... ama suyu iraz ürkütücü :)
 • Ahmet alan - 29 Haziran 2011 Çarşamba 14:15
  Nusaybin'de görev yapan memurlar bile ilçeden kaçarken diğer insanların Nusaybinê gelip burayı keşfetmelerini nasıl bekleyeiliriz? Malesef bu olaylar ilçemize çok büyük ekonomik ve sosyolojik zararlar veriyor. Yapılan bir araştırmaya göre bu yıl Mardin Bölgesi'ne gelen iç ve dış turistlerin sayısında büyük bir azalma var. Bunun da nedeni açıktır. Durum böyle olunca kaybeden yine halkımız oluyor malesef. Değerli milletvekillerimiz bir yandan kürt halkı için çalıştıklarını söylüyorlar, öbür yandan da kürtlere gelebilecek zararların önüne geçemiyorlar malesef. Buradan milletvekillerimize sesleniyorum.. Siz halkın isteklerini görmezden geldiğiniz takdirde halk sizden desteğini çekecektir. Tüm Vekillerimize başarılar dile ve yeni yasama döneminde halkın sesini daha iyi duymalaraı temennisiyle..
 • seyyid - 29 Haziran 2011 Çarşamba 13:14
  Aman aman keşfedilmesin.İnsanın keşfedip el attığı hangi yer doğal olarak kalmış ki...vardığı yeri tahrip etmek maalesef insana nasip olmuş...içindeki hırsla her yeri tarumar ediyor.Maddi kazanç uğruna herşeyi asıl mecrasından koparıp atıyor.Bu hırsı değil mi sebze ve meyvenin tadını bozup yenilmez kılan,tavuğu jehr u zukkum eyleyen...hep daha fazla nasıl kazanırım hırsı...ve sonuç olarak tahrip.Bu nedenle bırakın Beyazsuyun keşfini,ben olsam insanların eli ayağını ordan keserim ki,bu doğallık sürsün.
 • asya - 28 Haziran 2011 Salı 09:05
  Nusaybın ve midyat için cok guzel ve cok sosyal bır yer.ama bazı yerler vatrkı ınsanlarımızı cok sömuruyorlar yemeklerı cok pahalıya verıyorlar... bız dört arkadas oraya gıderek yemek yedık bıze gelen hesap 145TL bır ailenın bır haftalık yemek parawsını bızden aldılar yazık degılmı bazı yerlerde varkı cok uygun fıyatlara beyaz su yapancı ınsanları görunce herceyı pahalıya verıyorlar cok ayıp ve gunah ondan dolayı bır kere gelen ler bıdaha gelmıyor.ve korkuyorlar umarım bunu yayınlşarsınız.cunku ınsanları uyarmak muslumanlıkgın bır fasıfesıdır .dıkat dıkat ben yandım eler yanmasın
 • aram - 27 Haziran 2011 Pazartesi 19:42
  Kilometrelerce sınırı var,yani sınırın sıfır kilometresinde yer alan bir şehir,kaçakçılar çarşısıyla bir alışveriş merkezi,çevre il ve ilçelere göre daha çağdaş bir şehir,gırnavaz,zeynelabiddin,moryakup gibiinanç turizmini barındıran ve en önemlisi yazın kavurucu sıcaklarından serin sularıyla güzelim ava spi ( seré ave)yada beyaz suyu ile meşhur bu şirin ilçenin ulusal kanalllarda yapılacak 10 saniyelik reklamla kaderi değişebileceğini kimse görmüyor mu?...o koltuklarda oturanlar kurumlar ne yapmakta bu şehir için merak ediyorum...onu da geçtim...nusaybin esnafı kendi arasında toplayacağı cuzi bir parayla bahsi geçen reklamın kralını yapar ve bu şehri görmek için insanlar da gelmeye başlar diye düşünüyorum...yeterki birileri bu girişime öncülük etsin...( Kısa bir eleştri nusaybin esnafı da biraz daha nezaket kurallarına dikkat etmeli..özellikle kaçakçılar çarşısı esnafı...dost acı söyler.)...Beyaz gülün kentinde yaşayan herkese sonsuz selamlar
 • vedat - 27 Haziran 2011 Pazartesi 18:50
  keşfedilecek bir yeri kalmadıki mahfettiler güzelim dağayı eskinden böylemiydi burası şimdi su bile artık akmıyor kim ne derse desin o beyaz su bu gidişle fazla ömrü kalmadı diyorum
NUSAYBİN ⇓
İmsak 03:55
Güneş 05:33
Öğle 12:52
İkindi 16:39
Akşam 19:59
Yatsı 21:29
DÖVİZ KURLARI
USD 2.7635     EURO 3.0515     IMKB 78.024     ALTIN 97,570    
38°NUSAYBİN