Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Nusaybin Hak-Par'dan Belediye'ye tepki

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Mardinin Nusaybin ilçesinde Referandum süreciyle ilgili düzenleyecekleri konferasn için Belediyenin kednilerine salon vermemesine tepki gösterdi.

30 Temmuz 2010 Cuma 14:38 < GÜNCEL
Arif Altunkaynak
Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Mardin’in Nusaybin ilçesinde Referandum süreciyle ilgili düzenleyecekleri konferasn için Belediyenin kednilerine salon vermemesine tepki gösterdi.
 Hak-Par ilçe başkanı Hikmetullah Özmen tarafından yapılan açıklamaya göre, 14 Ağustos tarihinde Mitanni Kültür Merkezi’nde yapmak istedikleri konferans için Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’la görüştüklerini, Gökkan’ın kendilerini Kültür Müdürüne yönlendirdiğini bildirdi.
     Belediyenin resmi bir kurum olmasına rağmen dilekçelerine olumlu veya olumsuz bir açıklama yapmadığını kaydeden Başkan Özmen şöyle konuştu;
“Mitanni Kültür Merkezi konferans salonunda bir konferans düzenlemek isrediğimizi yada bu tarihte müsait olmasa bile hafta içi bir gün bize izin verilmesini bizzat Belediye Başkanı Sayın Gökkan’a sözlü olarak ifade ettim. Kendisi ne bizim belirlediğimiz tarihte ne de hafta için başka bir tarihte bize yer vermedi. Beni gönderdiği Kültür Müdürlüğü’nde de hiç hoş olmayan bir şekilde karşılandık. Kendi yandaşları için Belediyeyi  adeta Muz Cumhuriyetine çevirmişler”.
 
Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) Kürt siyaset sahnesinde Kürtlerin temsilcisi benim benden başka kimse yoktur geleneğinden geldiğini ileri süren Hak-Par başkanı Özmen; “ama bu anlayışı çoktan terk ettiklerini zannediyordum meğer yanılmışım. Zira ezelden beri Kürt siyaset sahnesinde Kürt sorunun çözümüyle ilgili siyasi, politik ve ilkesel olarak kendileri gibi düşünmeyen siyasi parti, stk ve benzeri kurumların seslerini kısma çabası içerisinde olmuşlar. Cumhuriyetin 80 yıldır Kürtlere giydirmek istediği deli gömeleği BDP’li arkadaşlar bu gömleğin daha beterini hem de kendi yaftalarını yapıştırarak Kürtlere giydirmek istiyorlar. Tek ses, tek renk, tek adam. Bu sergilemiş oldukları davranışlardan dolayı Belediyeyi kınar, yorumunu tarih akışına bırakıyorum” dedi.
 Nusaybin Belediyesi yetkilileri ise Ağustos ayı boyunca salon programlarının dolu olduğu için hiç bir kuruma tahsis edilemeyeceğini belirtti. / Nusaybinim.com
11701 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.4877     EURO 5.2816     IMKB 102410     ALTIN 186,956