Nusaybin Hak-Par'dan Belediye'ye tepki

Nusaybin Hak-Par'dan Belediye'ye tepki

30 Temmuz 2010 Cuma 14:38

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Mardinin Nusaybin ilçesinde Referandum süreciyle ilgili düzenleyecekleri konferasn için Belediyenin kednilerine salon vermemesine tepki gösterdi.


Arif Altunkaynak
Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Mardin’in Nusaybin ilçesinde Referandum süreciyle ilgili düzenleyecekleri konferasn için Belediyenin kednilerine salon vermemesine tepki gösterdi.
 Hak-Par ilçe başkanı Hikmetullah Özmen tarafından yapılan açıklamaya göre, 14 Ağustos tarihinde Mitanni Kültür Merkezi’nde yapmak istedikleri konferans için Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’la görüştüklerini, Gökkan’ın kendilerini Kültür Müdürüne yönlendirdiğini bildirdi.
     Belediyenin resmi bir kurum olmasına rağmen dilekçelerine olumlu veya olumsuz bir açıklama yapmadığını kaydeden Başkan Özmen şöyle konuştu;
“Mitanni Kültür Merkezi konferans salonunda bir konferans düzenlemek isrediğimizi yada bu tarihte müsait olmasa bile hafta içi bir gün bize izin verilmesini bizzat Belediye Başkanı Sayın Gökkan’a sözlü olarak ifade ettim. Kendisi ne bizim belirlediğimiz tarihte ne de hafta için başka bir tarihte bize yer vermedi. Beni gönderdiği Kültür Müdürlüğü’nde de hiç hoş olmayan bir şekilde karşılandık. Kendi yandaşları için Belediyeyi  adeta Muz Cumhuriyetine çevirmişler”.
 
Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) Kürt siyaset sahnesinde Kürtlerin temsilcisi benim benden başka kimse yoktur geleneğinden geldiğini ileri süren Hak-Par başkanı Özmen; “ama bu anlayışı çoktan terk ettiklerini zannediyordum meğer yanılmışım. Zira ezelden beri Kürt siyaset sahnesinde Kürt sorunun çözümüyle ilgili siyasi, politik ve ilkesel olarak kendileri gibi düşünmeyen siyasi parti, stk ve benzeri kurumların seslerini kısma çabası içerisinde olmuşlar. Cumhuriyetin 80 yıldır Kürtlere giydirmek istediği deli gömeleği BDP’li arkadaşlar bu gömleğin daha beterini hem de kendi yaftalarını yapıştırarak Kürtlere giydirmek istiyorlar. Tek ses, tek renk, tek adam. Bu sergilemiş oldukları davranışlardan dolayı Belediyeyi kınar, yorumunu tarih akışına bırakıyorum” dedi.
 Nusaybin Belediyesi yetkilileri ise Ağustos ayı boyunca salon programlarının dolu olduğu için hiç bir kuruma tahsis edilemeyeceğini belirtti. / Nusaybinim.com
...

2438 defa okundu...
Toplam 23 yorum yapılmıştır.
berces kardan
doğru karar
Bu siyasi parti liderinin içindekilerini kusma tavrını algılamış değilim. yüzde 83 oyu almış bir partiye ve onun seçilmiş başkanına pervasızca açıklamalar yapmış olması talihsizliktir. aynı zamanda demokratik bir yerde yaşadığımızın göstergesidir. şunuda belirtmek isterimki hak-par ın açıklamalarından sonra mitanni konusunda verilen kararın ne kadar doğru olduğunuda görmemek elde değil..

abdulbaki SİNCAR
keyfi
Sayın yetkili;siz yorumları hangi kıstaslara göre yayımlıyorsunuz bir anlam veremedim.Yukarıda belirtilen 'UYARI'kıstaslara uyulduğu halde yayımlamayorsan eğer,ki yayımlamıyorsun!tarafsız ve adil olmadığını göstermektedir.Bu keyfi bir tutumdur ve kınıyorum.Halkın yorum alma hakkını gasbediyorsunuz.Dünkü yorumum belirtilen kurallara uygun olmasına rağmen yayımlamadınız.Lütfen böyle keyfi uygulama yapmayın yoksa inandırıcılığınızı kaybedersiniz.

mehmet olcer
devrimci demokratlara cagrimdir
bugun halkimizin iradesini tesim ettigini soyleyenler gercek anlamda halkimizin iradesini kendi hegomanyasina almis durumdadirlar. bugun turkiyeyi demoratik cumhuryette donusturmek istiyenler kemalistlerin diger yuzudurler. demokrasiden ozgurlukten insan haklarindan bahsedenler hak-parin bir konferansina dahi tahamul edemeyenlerdir. kurt halkini ozgur ve bagimsiz kurdistan icin daglarda sehit ettirenler bugun bu degerlerden vazgecip ikinci ataturk olma yolunda emin adimlarla yurumekteler. bunu butun devrimci ve demoratlarin gormesini umar gercek demorat ve yurtsever kurt halkini hak-par ile dayanismaya davet ediyorum. hak-par sizlerin ozgur sesi olmaya adaydir. yoksa kurt halki imralinin etkisinde, imralida ergenekonun etkisinde kalarak biz kurtleri felakete goturecektir.

baloz aşiti
Demokrasi
Bazı yorumları okuyorum ,esefle,üzüntüyle karşılıyorum.Kendi gibi düşünmeyenleri hain ilan etmek,düşünceye saygısı olmayanlardır.Ya benim gibi düşün ya da öl.zihniyeti ne kadar çirkin bir zihniyettir.oysa ki;Düşünceni açıklaman için sonuna kadar yanındayım.denmelidr.Özgürce düşünme hakkı,doğuştan gelen bir hakktır.Düşüncelerini özgürce söylenmesine izin vermeyen bir zihniyet ölü bir zihniyettir.

Abdulbaki SİNCAR
özgürlük...
Bir yeel yönetim olan Belde başkanlarını,o beldenin içinden yine o belde halkı seçer demokresilerde.Nufüsü 150 bin olan ilçenin içinde başkan olacak tek bir layık insan yoktur ki suruçtan bir bayan seçtirildi.Bu İlçe halkına yapılan en büyük hakarettir.Halka güvenilmiyorki;halk Özgür İrdesiyle sandığa gitmesine engel olmak despotluktur.Yarın açık oy,gizli tasnif denmesine şaşmamalıyız.Halka inanıyorsak,halkın iradesine de saygı duymalıyız.Halka saygı duymayanlar depottur,faşisttir,ğunmijdir,hasılı halk düşmanlarıdır.Bu dur benim düşüncem.

Ahmed H. Ronî
Demokrasi
Ez bawer im heger MHP yî weyaxud CHP yiyan daxwaza salonê bikirana, layengirê wan BDP ev daxwaza wan venedigerand. Çiko ew hemû yek baskin; CHP=MHP=BDP ...

welat
yaw arif bey hep yakınalım mı????
saygdeger gazeteci yorumlarımızzı küfürsüz oldugu halde niye yayımlanmıyor.hak par başkanına sormak istiyorum kardeş bu millet can veriken siz nerdeydiniz sizi millet biliyor ewt destekçilerden cewap bekliyom brez

Dr. Hevind
Ma qey Mitannî ya we û bavê weyê?
Qa hûn demokrat bûn, çima hûn nahelin herkes ya xwe bejê? Çima hûn na helin gel tiştna fer bibe. Naxwe hûn ditirsin?

Dr. Hevind
30 ağustos için verirler ama
Askeriyeye, kaymakama, şuna buna verirler ama Kürtlere vermezler. Ne güzel iş bu ? Mitanni Ayşe Gökhanın veya başkasının değil ki Mitanni tüm Nusaybşn halkınındır. daha geçen gün onca kadını getirmiş orada eğleniyorlardı. ama böyle önemli bir konuda HAKPAR'a yok.

brez
taşeron firma
senin dedinklerin az bile kalmış bunlar başka bir zihniyete çalışıyorlar,bilinçli,gündemi takip eden varsa bunlar zaten gözle görülür bir durum.bunlar artık bizim kürt savunucuları değil olamazlar..taşeronluğa başlamış bir parti istemiyoruz,içimizi huzurun gelmesini istemeyen bir zihniyet istemiyoruz,aynı şekilde başkan hanımı bende kınıyorum..

izer
........
baskan hanim gereken neyse yap bunu unutma biz nusaybinliyiz oturdugun koltuga yapisma...

dengê gel
her şey için bir bedel ödendi
burada isteyen her yeri istediği gibi kullanamaz yok efendim mitanni kültür merkezinde konferans verecekmişiz de vermemişler ne ala.bu tür yerlerin kurulması için bedeller vermiş insanlarımızın emekleri ne olacak.tabiki verilmemesi çok doğru bir karar belediyeyi tebrik ederim...

şiwan perwer
( Barışsız ve Demokrasisiz bir Parti )
Nusaybin Belediye başkanı ( ki ismini bilmedigim) ne kadar düşüncesiz , demokrasinin N si bile bilmediği kanaatindeyim...Cünkü Demokratik bir toplumda belediye halk içindir .... fakat burda goruyoryz halk beledıye ıcın olmus.. BDP ye bi kaç sözüm ... sanki nusaybnde erkek kalmamış da başka bır memleketen bı kısı geıtrıp nusaybınde beledıye baskanı yaptınız...eger bırazcık Nusaybıne halkına saygınız olsaydı .... bunu yapmazdınız... Ki ben sizin kurd halkının adına konustunuza ınan mıyorum ... Partini ismi Barış ve Demokrasi ...lakin kendi içlerinde değiller... asla karşı bir görüşü dinlemiyorlar...yazıklar olsun.....Nusaybin ...

yusuf
bijiii şşaredariya nısebine
sözde demokrasiden bahsedenlerin halkı arkasından vurmayı çok başardılar.. artık ellerinden bi şey gelemiyor zorla aldığımız birazcıkta olsa demokrasiyi bize kendi pis emelerine alet edip halkın yaptığı kültür merkeziini lehine kullanmaya çalışıyorlar.. dökülen onca kan hakpara ve benzerilerine yer vermek halka uygulanmayan demokrasiyi onlar için uygulamak dökülen kana onca şehide ihannet etmektir.. belediyeyye kutluyorumm..

melle mıstefaye berzani
enki ye........
yıllarca kürt halkının üzerinde baskı kurarak kendine boyun eğdirdiğiniz yeter,kimsenin sizin zihniyetinizden huzurlu güvenli adaletli bir gelecek beklediği yok aklına girip kandırarak dağa çıkardığınız gençlerin kanıını istismar ederek ailerinin duyguları üzerinden siyaset yapmak kürtlük değildir..yeter çekin elinizi bu halkın üzerinden...bu halk bir gün size EDİBESE diyecek

can dağ
bu nerden çıktı
ilk kez ben bu adaı görüyorum bu adam nerden gelmiş kimmiş bügüne kader sen nerdeydın be adam.kürtler bu kader zulum baskı şiddet görürken düzen partileri ile işbirliği yaparsın şimdi kalkım kürtler adına konuşacaksın yok böyle üç kuruşe beş köfte sen önce git kendini gözden geçir.

cengo
gercekler ortaya cıksın
sayın başkanın bdp yonetımı degıl beledıyeyı adeta nsaybını muz cenetıne cevırmiş olup kendi yandaşlarına peşkeş cekmekte oysa iki lafla bızleri kandırıp oy istıyorlar allah buyuk gelecek secımlerde kesın bu partıyı gonderecgız tabıkı devlet musade edrse anlayan anladı

ahmet altıner
bu halk için ne yaptınız
öncelikle hak-par ve o zihniyetteki siyaset bu halk için bugüne kadar ne yaptılar tek amaçları bdp yi karalamak başkada yaptıkları bir şey yok referandum da değişen yasaların bize ne faydası olacak buna cevap verecek tek bir babayiğit varmı sırf bdp boykot dedi diye karalamanın bir anlamı yok %83 oyla bu halk güvenini ortaya koymuştur

mittani
SURUÇLU
zaten bu yeni başkan nerden geldiği belli olmaayan başkan,senin daha icatını göremedik eski başkana kurban ol.çevrendekiler seni pişyon olarak kullanıyo.neden tahsiz etmiyosunuz salonu ne olacak geçen seferde başka birileri istemişti vermediniz.işinize gelmiyo hani siz demokrattınız.sizzin demokratlığınız bu kadar olur anca.allah sizi başa getirmez inşallah.nerden geldiği belli olmayan biririni getirmişler başkan yapmışlarigit geldiğin yere.

cegerxwin
ne yapmalıyız
başkan seninleyiz, referandumun bizim halk tarfından bilinmesi lazım ne getirdikleriyle ilgili halk tarafından bilinmiyor sadece bdp nin söyledikleriyle yetinmemek lazım... referanduma evet demek lazım çünkü demokratikleşme adına önemli br fırsat var önümüzde...

Kent gençliği
Yazıklar olsun
Sayın Ayşe hanımın hesabına gelmediği konular cevapsız kalınır genellikle Yandaşı olan kişiler istediği yerleri kendi menfaatleri çercevesinde istedikleri gibi kulanıyor örneğin postane arkasındaki otopar çı cadeyi işgal etmiş durumda bulunuyor ne yazık ki zabıtalar oraya herhangi bi müdahalle edip caddeyi açmamışlar yazıklar olsun böyle yönetime...

bdeniz
demokrasi kültürü.
demokrasi mucadelesini verdiklerini söylerler,ama onu halkından sakınırlar.olaki orda görüşlerine ters düşecek bir şeyler söylersiniz.zaten kürt halkının en büyük sorunu iradesine konulan şiddet ipoteğidir.ya partizan olursun yada susturulursun..

enki
bijii BDP
size ve sizin gibilere tepki göstermek için oyumuzu BDP ye veriyoruz.. teşekürler sayın başkan devlet yandaşlarına musade etmedğğin "

İlgili Başlıklar» Nusaybin'de Trafik Kazası: 1 Ölü 4 Yaralı
» Nusaybin Belediye Meclisi Ocak ayı karar özetleri açıklandı
» Kobanî zaferi Nusaybin'de kutlandı
» Nusaybin'deki yaralanmayla ilgili polisten açıklama
» Nusaybin'de Kobanî kutlamasında 1 çocuk yaralandı
» Nusaybin'de Vinç ve Kamyon yakıldı
» Nusaybin Milli Eğitim'den Basına Sansür
» Nusaybin'de Mandalina ve portakal yüklü Tır devrildi
» Nusaybin Polisinden plakasız motosiklete operasyon
» Nusaybin KESK 3 tır yardım gönderdi
» Nusaybin'de karne heyecanı yaşandı
» Nusaybin Sınır Kapısı için yapılacak miting ertelendi
» Nusaybin'de miting başladı
» Nusaybin kaymakamlığına Haluk Çakmak atandı
» Nusaybin Emniyet Müdürü Macit, göreve başladı
» Nusaybin'de çocuklar bulduğu mayını okul kenarına bıraktı
» Nusaybin'de Açelya Çantacılık mağazası açıldı
» Nusaybin Mem'de Çıraklık Kursu başvuruları başladı
» Nusaybin'de İnşaası devam eden Yurt, Kur'an Kursu ve Cami için yardımlarınızın devamı bekleniyor
» Nusaybin'de 5 kişi tutuklandı
Foto Galeri Video Galeri
Nusaybin'de miting düzenledi

YPG'li Nurettin Arı Nusaybin'de defnedildi

Maria Altay'ın örnek HAYATI

Nusaybin'de 10 Kasım programı

1 Kasım Dünya Kobanê günü Nusaybin

Nusaybinli Wushucu Milli Sporcu oldu

Binlerce Nusaybinli Peşmergeleri karşıladı

Nusaybin'de Kobane için yürüyüş

Nusaybin İpek yolunda olaylar çıktı

Nusaybin İpek yolunda olaylar çıktı

Nusaybin'de olaylar sona erdi

Nusaybin - Qamışlo sınırında olaylar çıktı

Tüm Galeriler
Haber Arşivi  |   Künye  |   İletişim  |   Giriş sayfam yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Sitene ekle  |  
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz