Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Kaya ve Kök Basın mensuplarıyla biraraya geldi

BDP Nusaybin Belediyesi Eşbaşkan adayları kahvaltıda ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

30 Ocak 2014 Perşembe 12:28 < POLİTİKA
Haber / Arif Altunkaynak - Nêçîrvan Akbal
Foto / Abdullatif Altunkaynak
 
BDP Nusaybin Belediyesi Eşbaşkan adayları kahvaltıda ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Janya Cafede düzenlenen kahvaltıya BDP ilçe EŞbaşkanları Abdulbari Eren - Zinet Alğan, Belediye Eşbaşkan adayları Sara Kaya - Cengiz Kök ve ilçede görev yapan yerel - ulusal medya mensupları katıldı. Partilerinin yerel seçimlerdeki stratejisi ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren BDP Nusaybin ilçe eşbaşkanı Abdulbari Eren, Belediye başkanlarının projelerini halkla birlikte halkın ihtiyaçları çerçevesinde sunduklarını söyledi.
Geçmiş dönemde dere kenarları, hal ve mezbahane gibi yerler yapıldığını hatırlatan Eren, otogar gibi projelerin ise yarım kaldığını söyledi.
Bu gibi projelerin yeni yönetimin hedefleri arasında yer alacağını kaydeden Eren: "Kadın, genç ve çocuklar için projelerimiz bulunuyor. Projelerimiz partimizin çizdiği çerçevede halkımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılıyor. Halk isteklerini sunacak belediyemiz yapacak. Doğrudan demokrasi halkın karar almada söz sahibi olmasıdır. Demokratik Özeklik dediğimiz yönetim şekli de halkın karar almada yer almasıdır. Hizmetler noktasında Nusaybin iyi bir yerdedir. Yeni bir belediye devr almıyoruz. Yapılan çalışmaları devam ettireceğiz." dedi.

-Muhtar adayları adımızı kullanmasın
Yerel seçimlerde muhtarlık seçimi e yapılacağını kaydeden Başkan Eren, Muhtarlık seçiminde hiç kimseyi desteklemeyeceklerini söyledi. Eren: "Muhtarların demokratik bir şekilde yarışmalarını istiyoruz. Hiç kimse bizim veya partimizin adını kullanmasın." dedi

-Sara Kaya
15 yıldır Nusaybin Belediyesinde halkımıza hizmet veriyoruz. Belirli ölçüde tecrübelerimiz var. Halkımızda aldığımız tecrübelerimiz var. Hedefimiz, önümüzdeki 5 yılda halkımıza daha nasıl iyi hizmet edebileceğiz.

-Cengiz Kök
Nusaybin tarihsel, stratejik ve siyasi olarak önemli bir kenttir. Belediyeye makam olarak değil görev olarak bakıyoruz. 100 yıldır yapılamayan hizmetler bizim belediyemiz döneminde yapıldı. Partimizin yerel yönetimler için hazırladığı ve başarılı olduğu bir program var. Halkımızla birlikte bu program çerçevesinde şehrimizi daha ileriye götüreceğiz.

Basın Mensuplarının bazı sorularına verilen cevaplar ise şöyle:
- Motosiklet Nusaybin trafiği için büyük bir yaradır. İlçenin merkezindeki trafikte keşmekeşlik var. Bunun için de projelerimiz var.

- Cumhuriyet ve Yıldırım İlköğretim okullarının olduğu bölgelerde öğrenciler için üst geçit ihtiyacı vardır. Ancak yol ve cadde kriterlerine bakmamız gerekir. Kriterler uygunsa bu bölgelerde yaya güvenliği için bir üst geçit zaruridir.

-Barış parkının ihale süreci devam ediyor.

- Otogar için arazi yeri belirlendi. Devirleri tamamlandı. Ancak Büyükşehir yasasıyla birlikte Otogar Büyükşehire geçti. Otogar için tüm hazırlıklarımız yerine getirilmiştir. Bundan sonra Nusaybin Otogarı için Büyükşehir Belediyesinde (BŞB) takip edeceğiz.15903 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7083     EURO 5.4926     IMKB 103200     ALTIN 197,070