• almanca
  • vip iletişim

Halk Sağlığı haftası nedeniyle stant açıldı

3 - 9 Eylül Halk Sağlı haftası nedeniyle İlçe Sağlık Müdürlüğü, Nusaybin Devlet Hastanesi ve Tük Kızılay Nusaybin Şubesi Barış Parkında ortaklaşa stant açtı.

  • 09 Eylül 2018 08:13
  • A
  • A
3 - 9 Eylül Halk Sağlı haftası nedeniyle İlçe Sağlık Müdürlüğü, Nusaybin Devlet Hastanesi ve Tük Kızılay Nusaybin Şubesi Barış Parkında ortaklaşa stant açtı.
Barış parkında açılan stantlara gelen vatandaşların, şeker ölçümü, kulak işitme testi, tansiyon ölçümü, boy - kilo ölçümü, kan bağışı, ileri yaş hastalıkları, rahim, meme, bağırsak kanseri, ağız ve diş sağlığı, hasta hakları, gebe okulu ve kalp sağlığı hakkında bilgi verildi.
Burada açıklama yapan İlçe Sağlık Müdürü ve Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Emin Ay, rutin Aile Sağlığı Merkezlerinden sunduğumuz tarama hizmetlerini,  3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle Çarşı merkezinde kurduğumuz stantlarla hizmet verdiklerini belirtti.
Vatandaşların buraya gelip boylarını, kilolarını, şeker ölçümü ve tansiyon ölçümlerini yaptırabileceklerini bunun için sağlık görevlileriyle görüşüp Hastanende ve Aile Sağlığı merkezlerinde nereye başvuracaklarına öğrenebileceklerini ifade eden Baştabip Ay: “Sağlıklı yaşanabilmek için erken teşhis koymamız gereken hastalıklarda gerekli tedavileri erken başlamak için Aile Sağlığı Merkezleri ve Hastanemizde başvurabilir gerekli taramaları yapabilirler. Bu gün burada toplanmamızın amacı halkımızın bu hizmetlerin farkına varması ve Sağlık camiası olarak her zaman Halkın Hizmetinde olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Biz Aile Sağlığı Merkezlerinde, Toplum Sağlığı Merkezlerinde halkımıza sağlık konusunda hizmeti vermeye devam edeceğiz. Burada toplanmamızla bir iki saatle değil günün 24 saati haftada 7 gün halka hizmet için buradayız. Stantlarımızda gerekli bilgileri alıp bundan sonraki Hastanede aile sağlığı merkezlerine başvurup gerekli hizmeti alabilirsin” şeklinde konuştu.