Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Halk Eğitim ile Akbal Tekstil arasında protokol imzalandı

Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile Akbal Tekstil arasında protokol imzalandı.

02 Şubat 2017 Perşembe 11:08 < EĞİTİM
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü ile Akbal Tekstil arasında protokol imzalandı.
Nusaybin’in en büyük Tekstil Üretim Merkezlerinden biri olan Akbal Tekstil, çalışanlarının mesleklerinde daha iyi yetişmesi için Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği anlaşması yaptı. Çalışanlarının Halk Eğitim Merkezi bünyesinde verilecek Giyim Teknolojisi kursuna dâhil olmasını isteyen Akbal Tekstil sahibi Şükrü Akbal ile Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak Kavak arasında protokol imzalandı.
İstihdama yönelik yapılacak her türlü çalışmanın yanında olduklarını bildiren Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, bu tür çalışmaların hem iş yerlerine hem de kalifiye ve işin ehli olan kişilere katkı sağlayacağını söyledi.
Akbal Tekstil olarak açıldıkları günden buyana kendiişleriyle birlikte doğup büyüdükleri şehre de katkı yapmak için çaba gösterdiklerini bildiren Şükrü Akbal ise, yanlarında çalışan personelin mesleklerinde hem kalıcı hem de yaptıkları işte eğitimli olmalarının önemine değindi.
Yapılan protokol gereği Halk Eğitim Merkezi ilk etapta Akbal Tekstilde çalışan 20 personele Giyim Teknolojisi eğitimi verecek. Tekstil Merkezinde verilecek kursta başarılı olacak personele belge verilecek.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3636     EURO 6.1132     IMKB 94921     ALTIN 222,790