Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

Halk Eğitim Merkezi 22 yeni branşta kurs açmayı planlıyor

Nusaybin Halk Eğitim Merkezi, 2016 – 2017 Eğitim öğretim sezonun ikinci yarısında açmayı planladığı yeni kurslarla toplumun tüm kesimlerine ulaşarak yeni meslek erbapları yetiştirmeyi hedefliyor.

11 Ocak 2017 Çarşamba 14:02 < EĞİTİM
Nusaybinim Haber Servisi
Nusaybin Halk Eğitim Merkezi, 2016 – 2017 Eğitim öğretim sezonun ikinci yarısında açmayı planladığı yeni kurslarla toplumun tüm kesimlerine ulaşarak yeni meslek erbapları yetiştirmeyi hedefliyor.
    Meslek edindirme kurslarını en önemli ayağı olan Halk Eğitim Merkezleri, toplumun şekillendirmesinde önemli yer tutuyor. Toplumu tüm kesimlerine hitap eden kurum her geçen gün büyüyor.
    Mehmet Şafak Kavak yönetimindeki Nusaybin Halk Eğitim Merkezi, ilçedeki tüm olumsuzluklara rağmen her geçen gün iş alanında toplumda ihtiyaç duyulan kalifiye eleman yetişmesine öncülük ediyor.

    -3'Ü İŞ-KUR İLE ORTAK 22 YENİ BRANŞTA KURS AÇILACAK
    2016 – 2017 Eğitim Öğretim sezonu içerisinden Nusaybin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 21 branşta 86 kurs faaliyetlerini sürdürüyor. Halk Eğitim Merkezi yönetimi, sezonun ikinci bölümü için hazırlıklarına erken başladı. Yapılan çalışmalar sonucunda 2016 – 2017 Eğitim Öğretim sezonunda 3’ü İş-Kur’la ortaklaşa 22 yeni branşta kurs açma planlanıyor.
Nusaybin Halk Eğitim Merkezinin 2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılı 2’inci döneminde açmayı planladığı kurs braşları şöyle:
    “Özel Öğretim Uygulamaları Kursu, Yöresel Yemekler Kursu, Pasta-tatlı Yapımı Kursu, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışanlar İçin İş Sağlığı ve Güvenliği  (İSG) Kursu, Hijyen Eğitimi Kursu, Bilgisayar Kursu, İngilizce Kursu, Görsel Sanatlar Kursu, Serigrafi Kursu, Seramik ve Cam Teknolojileri Kursu, Ebru Kursu, El Sanatları Kursu, Giyim Kursu, Makine Nakışları Kursu, Halı ve Klim Dokuma Kursu, Wushu (Yeşil Kuşak) Kursu, Okuma-Yazma I. Kademe ve II. Kademe Kursu, Yabancılar İçin Türkçe Kursu, Akbal Tekstil ile işbirliği kapsamında Tekstil Kursu” açılması, İş-Kur ile işbirliği kapsamında ise Serigrafi Kursu, Seramik ve Cam Teknolojileri Kursu, Halı ve Klim Dokuma Kursu açmayı planladıkları bildirildi.

    -21 BRAŞTA 86 KURS FAALİYET GÖSTERİYOR
    Nusaybin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren 21 ayrı braştaki 86 kurs ise şöyle:
    “Ev ve Kurum Temizliği, Bilgisayar Kullanımı, Çocuk Bakımı ve Oyun Odası Etkinlikleri (3-6 Yaş), Ebru, Geleneksel El Nakışları, Makinede Geleneksel Türk İşlemeleri, Yapma Çiçek, Kadın Dış Giysileri Dikimi (Ceket-Yelek-Manto-Kaban), Kadın Giyim Modelist Yardımcılığı, Saç Bakımı ve Yapımı, Serigrafi Baskı, Alçı Rölyef, Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi, Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi, Okuma-Yazma I. Kademe, Yağlı Boya Resim, Wushu (Yeşil Kuşak), İngilizce A1 Seviyesi, Yabancılar İçin Türkçe Seviye A1 ve Yabancılar İçin Türkçe Seviye A2.” 
    
    -YENİ KURS KAYITLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER
    Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, yeni açılacak kurs kayıtları için başvuruların başladığını duyurdu. Kurslara katılmak isteyenlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne Kimlik Fotokopisi ve Öğrenim Belgesi Fotokopisi (Özel Öğretim Uygulamaları Kursu için çalışan öğretmenler ayrıca Görev Yeri Belgesi getirecekler.) ile başvuru yapmalarının gerektiği açıklandı.

8645 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7083     EURO 5.4926     IMKB 103200     ALTIN 197,070