Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

HDP Eş Genel Başkanı Buldan Nusaybin'de

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi çalışmalarına katılmak üzere Nusaybin'e geldi.

06 Haziran 2018 Çarşamba 22:12 < GÜNCEL
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan,  24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimi çalışmalarına katılmak üzere Nusaybin’e geldi.
Beraberindeki HDP Milletvekilleri Mithat Sancar ve Erol Dora, HDP Mardin Milletvekili Adayları ve KHK ile görevden uzaklaştırılan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile birlikte Nusaybin’e gelen Buldan, Kışla Mahallesi Hayat Sokak üzerinde seçmenlerle bir araya geldi.
Burada yapılan mitingde konuşan Türk: “Bu coğrafyada nelerin yaşandığını çok iyi biliyoruz. Ama büyük bedeller de ödendi. Asla ve asla bu ödediğimiz bedel unutulmayacaktır” dedi.
Nusaybinlilerin tarihin sayfalarına adınızı altın harflerle yazdırdığını kaydeden Türk konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Zulüm gördük, hakaret gördük ama asla ve asla Nusaybin halkı Cizre halkı Şırnak halkı Gever halkı boyun eğmedi, boyun eğmeyecek. Biz de size söz veriyoruz sizinle birlikte bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

-"HDP'Yİ BARAJIN ALTINDA BIRALMAYA ÇALIŞIYORLAR"
Daha sonra halka hitap eden HDP Eş genel Başkanı Pervin Buldan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçiminin önemine değindi.
Cezaevinde bulunan HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş ve Milletvekillerini hatırlatan Buldan şöyle konuştu:
“24 Haziran tarihi özellikle Nusaybin'den AKP'ye büyük bir cevap verilecek tarihtir. Biz biliyoruz biz inanıyoruz biz sizlere güveniyoruz. Sizin seçtiğiniz milletvekillerini cezaevine gönderenlere seçtiğiniz belediye başkanları yerine kayyum atayanlara 24 Haziran'da iyi bir ders vereceksiniz. Milletvekilleri cezaevinde olursa belediye başkanları cezaevinde olursa HDP sokağa çıkamaz halk onları yalnız bırakır zannettiler. Ancak bu gün görüyoruz halk alanlarda halk meydanlarda halk partisinin yanındadır.

24 Haziran’da vereceğimiz sınav, belirleyeceğimiz tercih bizim kaderimizi değiştirecek olan bir tercih olacaktır. Bu mücadele büyük bir mücadeledir, onurlu bir mücadeledir hangi güç gelirse gelsin asla bu halkın direncini kıramaz. Bizler 6 Adayımızı hep birlikte parlamentoya göndereceğiz.
Büyük tuzaklar kuruluyor, HDP'yi barajın altında bırakmaya çalışıyorlar. Biz öyle bir oy almalıyız ki onların çalamayacakları kadar oylarımız olmalı, çünkü biliyoruz ki HDP parlamento dışında kalırsa, HDP barajın altında kalırsa artık bu coğrafyada Kürt yoktur diyecekler.  Bir kez daha bizi inkar edecekler bir kez daha bizleri görmezden gelecekler. Oysa HDP’nin olmadığı bir parlamento demokratik ayağının eksik kaldığı bir parlamento olacaktır. Oylarımıza sahip çıkalım, sandıklarımıza sahip çıkalım. Gençlerimiz, kadınlarımız emanet ediyoruz size sandıklarımızı.” 
HDP Eş Genel Başkanı Buldan katıldığı iftar programından sonra ilçeden ayrıldı
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346