Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

HDP Mardin İl Seçim Koordinasyonu Nusaybin'i ziyaret etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Seçim Koordinasyonu, Nusaybin’de bulunan parti binalarında yaptıkları basın toplantısıyla, 24 Haziran baskın seçim çalışmalarının startını verdi.

10 Mayıs 2018 Perşembe 12:05 < POLİTİKA
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin İl Seçim Koordinasyonu, Nusaybin’de bulunan parti binalarında yaptıkları basın toplantısıyla, 24 Haziran baskın seçim çalışmalarının startını verdi.
HDP ve DBP’li yöneticiler yanı sıra vatandaşların da katıldığı toplantıda, kentte HDP’den aday adayı olan 16’sı kadın toplam 86 kişiden birçoğu da hazır bulundu.
Toplantıda HDP Mardin İl başkanı eş başkanı Ali Sincar, seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ortadoğu ve Türkiye'de olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bir dönemden geçtiklerini belirten Sincar: "Bu dönemde, oldukça kritik üç seçimle karşı karşıyayız. AKP ve MHP koalisyonu bu seçimleri kazanarak, mevcut otoriter rejimin faşizan yapılanmasını tamamlamak istemektedir. Bunun için ihtiyaç duyduğu iç ve dış politik hamlelerin önemli bir kısmını bu seçimler sonrasında elde edeceği sonuçlar üzerinden yapmayı düşünmektedir" dedi.
Bu ittifakın önündeki en önemli engel olarak partileri HDP’nin görüldüğünü ileri süren Sincar konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Buna karşı bize düşen görev; halkımızın iradesini temsil eden tek bir oyun bile heba olmaması için Sandık Güvenliğini gözeten, gerekli tedbirleri alan bir çalışma yürütmek ve daha da önemlisi zaman sorunumuz olsa da temas kurulmayan tek bir seçmen bırakmayacak hedefli bir seçim örgütleme çalışması yürütmek olacaktır. Bunun için de tüm zorlukların farkında olarak ancak bu zorlukların biç birini mazeret göstermeksizin; seçim çalışmalarımızı, halkımızla güçlü bir buluşmanın zemini olarak görmeliyiz."

-MUSA ANTER'İN MEZARI ZİYARET EDİLDİ
HDP İlçe Binasındaki buluşmadan sonra HDP - DBP İl ve İlçe yöneticileri ve Milletvekili aday adayları Akarsu Mahallesinde bulunan Musa Anter'in mezarını ziyaret etti.
Dini vecibelerin yerine getirildiği mezarlık ziyaretinden sonra vatandaşlarla bir araya gelen HDP ve DBP'liler daha sonra Akarsu'dan ayrıldı. 
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346