Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

HDP Nusaybin'de seçim bürosu açtı

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için HDP Nusaybin'de ilk seçim bürosunu açtı.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 14:28 < POLİTİKA
24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için HDP Nusaybin'de ilk seçim bürosunu açtı.
Midyat Yolu Caddesinde açılan seçim bürosuna HDP Grup Başkan Vekili ve Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP ve DBP Mardin İl ve ilçe yöneticileri, Milletvekili aday adayları ve partililer katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan HDP Nusaybin ilçe başkanı Ferhat Kut, Seçim atmosferine girdiklerini hatırlatarak: “Nusaybin 7 Haziran ruhuyla sandıklara mührünü vuracaktır. Biz nasıl Nusaybin'de yüzde 90 - 92 aldıysak inanıyorum ki 24 Haziran'da yüzde 90 - 92 oy alacağız. Biz halkımıza inanıyoruz” dedi.
Daha sonra Konuşan HDP Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, 24 Haziran’ın bir milat olacağını söyledi.
Beştaş şöyle konuştu:
“Onları halkların gücüyle o iktidardan hep birlikte indireceğiz. Şuanda Valilik yapan, Emniyet Müdürleri, Polisler, Jandarma, Devlet görevlileri, onlara bugünden söylüyoruz, sakın ha AKP'ye yaslanmayın sakın ha MHP'ye yaslanmayın. Yarın bizler iktidara geldiğimizde siz işlediğiniz suçların hesabını vereceksiniz. Bugün size verilen kanunsuz emirleri yerine getirmeyin. Çünkü onlar size suç işletiyor. Gün gelecek devran dönecek ve halk asıl söz sahibi olacak” dedi.
Demokrasinin halkın yönetimi, halkın temsilcilerini parlamentoya göndermesi olduğunu kaydeden Beştaş, seçimlerin eşit koşullarda olmadığını ileri sürdü.
Beştaş konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hem siz Milletvekillerini rehin alacaksınız, 11 Milletvekillerimizin vekilliğini düşüreceksiniz, 93 belediyeye kayyum atayacaksınız sonra da diyeceksiniz gelin eşit koşullarda seçime gidelim. Eşit koşullar olmadığını biliyoruz, biz bunun farkındayız ama bu eşitsizliği bitirmenin yolunun da o sandıklarda olacağını gayet biliyoruz. Bu halk size sandıklardan çok cevap verdi. Onlarca kere size bu topraklarda hayır dedi. Daha dün 16 Nisan’da hileyle, hurdayla kendiniz sandıktan çıkarttınız, yalanlarla çıkardınız. Halk sizi ve yönetiminizi istemiyor. Halk demokrasi istiyor, barış istiyor, kardeşlik istiyor, eşitlik istiyor, kendi evinde kendi sokağında, kendi mahallesi ve ilçesine özgürce yaşamak istiyor. Dilini konuşmak istiyor, kültürünü yaşamak istiyor ve kimliğinin inkar edilmesine hayır diyor. İşte bu seçimde HDP bütün dengeleri değiştirecek parti olarak orta yerde duruyor. Bize yaptıkları bütün haksızlıklara rağmen bizi bitiremediler ama biz güçlendik.  Biz çok büyük bedeller verdik, çok büyük acılar çektik, neredeyse bu topraklar kanla sulandı, göz yaşıyla sulandı. Biz evlatlarımızı, kardeşlerimizi, çocuklarımızı bir saniye unutmadan 24 Haziran’a hazırlanacağız ve en güçlü cevabı illerden biri de Mardin verecek, Nusaybin verecek.”
Konuşmalardan sonra HDP Seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi.DÖVİZ KURLARI
USD 5.3393     EURO 6.0673     IMKB 99272     ALTIN 219,346