Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

HÜSEYİN AKINCI

nusaybinimcom@hotmail.com 13 Haziran 2017 Salı 13:23 DİĞER KÖŞE YAZILARI

MIHO İLE MEMO'NUN HİKAYESİ?

1968 yıllında rüzgârla kopan fırtınalı bir gecede doğdum. Adım Mıho, soyadım Solak. Kökenim Kürt. Ben bilir, ben doğruyum'la, siyasal eğitim veren yatılı okullarda eğitim görerek hayata sarıldım! Düşünselliğime paralel gelişmeyen her doğruya kara, ideolojik çıkarlarımla uyumlaşan her yanlışa ak demeyi iyi öğrenen bir öğrenci oldum! Tek doğru benim doğrumdur'la oluşan düşünsel dünyamla barışık yaşamaya alışmıştım! Çünkü başkasının dünyasındaki doğrularına sırtımı dönüp gözümü kapatmayı örenmiştim! 
Benim doğrularıma söz dokunduranlara ''satılmışsınız ezberini iyi ezbere ettim! Ezber etmekle kalmadım, ideolojik egolarıma ters orantılı gelişen her gelişmeyi “ihanet var!” diye bağırdım! İnancımın her türlü inançtan üstün olduğuna inanıp, fikir dünyamı da bu temelde inşa ettim! Bir arpa boyu sevaplarıma bin bir taka tukalarla takla atıp her kesimi itaat etmeye zorladım! Metrelerce uzunlukta seyreden başkasının sevapları ise, yerin dibine batırmak için elimden ne geldiyse yaptım! 
Bununla da yetinmedim, olağan beyinsel gücümle karşıtımı küçümsemeye çalıştım! Küçümsemekle kalmadım, doğru olan her şeyin baş düşmanı Kürt Memo’dur, diyerek müritleri harekete geçirdim! Elde avuçta neyim varsa, karşıtım olan Kürt Memo’nun mücadelesini alt etmek için harcadım! Ama hicbir zaman, kendi Kürt Mıho’luğumla ilgilenmedim, çünkü Kürt Memo’nun alt edilişi, kendi Kürt Mıho'luğumun yaşam şansıdır diye kafama yerleştirmiştim! Kürt Memo’luğa karşı olan saplantım, Kürt Mıho’luğuma dönüp ''ne yapıyorsun'' Mıho demeyi bastırmıştı! 
Siyasal yaşamıma kaynaklık eden tek vazgeçilmezim, Kürt Memo’nun bir arpa yol almasının önüne taş koymaktı! Uzun bir yaşamla devam eden ideolojik yaşamımda, günahlarımı ya da hatalarımı hiç sorgulamadım! Tek bir gün geçmişime dönüp yürüdüğüm siyasal güzergâhta “ne gibi yol kazalarına sebep olmuşum?'' diye bakmadım! Çünkü Kürt Memo’nun her icraat ve söylemin üzerine çullanmakla müşküldüm! 
Çullanmakla kalmamış, olmuş ya da olabilecek tüm yetmezliklerimin tek sorumlusu Memo'dur diye dünya âleme ilan etmeye çalıştım. Zira Kendi Kürt Mıho’luğumun doğrularından daha çok Kürt Memo’nun yanlışlarından beslendim! Böyle olunca da Kürt Memo’nun en büyük özverisi dahi duygularımda olumlu bir kıpırdamaya dönüşemiyordu! Çünkü Kürt Memo’nun tek günahı bile, yüzlerce sevabını bastıracak ideolojik bir düşünselliğine sahiptim! Velhasılıkelam, Kürtler arası çekişme savaşının kural tanımazlığı Kürtlerin baş belasıdır? 
1129 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7083     EURO 5.4926     IMKB 103200     ALTIN 197,070