Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

İstiklal Marşı Kabulünün 97. yıl dönümü Nusaybin'de kutlandı

İstiklal Marşı Kabulünün 97. yılını kutlama ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamından Nusaybin'de program yapıldı.

12 Mart 2018 Pazartesi 13:36 < GÜNCEL
İstiklal Marşı Kabulünün 97. yılını kutlama ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri kapsamından Nusaybin'de program yapıldı.
Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından Halk Eğitim Merkezinde yapılan program saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
İstiklal Marşının yazılması ve kabulü sürecini anlatan sinevizyon gösterimi, Mehmet Akif ve Çanakkale adlı tiyatro gösterimi ve Mehmet Akif'ten Kardeşlik ve Kahramanlık ruhu yansımaları korosundan sonra öğrenciler tarafından Çanakkale Türküsü Kürtçe olarak seslendirildi.
Program, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Garnizon Komutanı P. Bnb. Latif Kara, Jandarma Komutanı J. Bnb. Mehmet Atik, Emniyet Müdürü Abdürrahim Zengin ve Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin tarafından hafta boyunca yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilmesiyle sona erdi.
3870 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2844     EURO 7.3539     IMKB 95754     ALTIN 243,098