Kadın Politikalar Daire Başkanı Bingül kadın ve çocuklarla bir araya geldi

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı (MBŞB) Kadın Politikalar Daire Başkan vekili Uzm. Dr. Mehtap Bingül Nusaybin’de kadınlar ve çocuklarla bir araya geldi.

05 Ocak 2017 Perşembe 16:47 < GÜNCEL
Nusaybinim Haber Servisi
Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı (MBŞB) Kadın Politikalar Daire Başkan vekili Uzm. Dr. Mehtap Bingül, Nusaybin ilçesini ziyarete ederek çeşitli incelemelerde bulundu.
Nusaybin Belediyesine bağlı Gülşilav Kadın Danışma Merkezine gelen Bingül, Nusaybin Belediyesi Özel Kalem Müdürü Merve Erciyas, Toplum Sağlık Merkezi Başkanı Dr. Revah Çankaya, Nusaybin Belediyesi ve Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Hayriye Asar Vural tarafından karşılandı.
Burada, Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM), Aile Danışma Merkezi (ADEM), Halk Eğitim Merkezi ve Gülşilav Kadın Danışma Merkezi bünyesinde görev yapan yöneticilerle bir araya gelen Bingül, Nusaybin’de Kadınların sorunları ve çözümleri konusunda fikir alış verişinde bulundu.
Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Mardin Valisi Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman’ın kadınlara çok önem verdiğini ifade eden Bingül,  Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların hizmetinde olduklarını söyledi.
Mardin’in kalkınması, kadınların daha bilinçlenmesi ve toplumda daha fazla yer alması için tüm kurumların üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade eden Bingül: “Ben de buralıyım. Burada okudum, İstanbul’da ihtisasımı tamamladım. Hizmet için tekrar memleketime geldim. Memleketimize en iyi şekilde görev yaparak sahip çıkmalıyız. Buradaki görevli arkadaşlarımdan bunu bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Bingül, ihtiyaçları çerçevesinde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kadın Politikalar Daire Başkanlığından talepte bulunan Gülşilav Kadın Danışma Merkezine 4 adet giyim için makine verdi.
Bingül, Kadınlarla buluşmasından sonra Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ile birlikte Çatalözü İlkokulu ziyaret etti. Burada okul yöneticileri, öğretmenler ve çocuklarla bir süre sohbet eden Bingül, Mardin Belediye Başkan vekili olarak görevlendirilen Vali Mustafa Yaman’ın okuldaki tüm öğrencilere gönderdiği çeşitli hediyeleri dağıttı.
4143 defa okundu.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737