• ak parti
  • abdulah çoban
  • taşhan avm

Kapkaççı, kadının boynundaki 5 bin TL'lik kolyeyi koparıp kayıplara karıştı

Kızıltepe’de eşi ve çocukları ile birlikte eve döndükleri esnada çocuğunun arabasını kaldırımdan yola indirmek için eğilen Fesla Alp’ın boynundaki 5 bin TL değerindeki altın kolyesi kapkaççı tarafından koparılarak çalındı.

  • 29 Temmuz 2017 12:34
  • A
  • A
Kızıltepe’de eşi ve çocukları ile birlikte eve döndükleri esnada çocuğunun arabasını kaldırımdan yola indirmek için eğilen Fesla Alp’ın boynundaki 5 bin TL değerindeki altın kolyesi kapkaççı tarafından koparılarak çalındı.

Olay, 25 Temmuz Salı günü ilçenin Yeni Mahalle Şahkulubey Caddesi üzerinde meydana geldi. Çocuklarını gezdirmek için Cumhuriyet Meydanına götüren Ahmet (53), Fesla Alp (43) çifti akşamüzeri eve döndükleri esnada Fesla Alp kapkaççının saldırısına uğradı. Kapkaççı kadının boynundaki 5 bin TL'lik kolyeyi koparıp kayıplara karışırken, kapkaççının kaçış anı bir iş yerinin kamerasına yansıdı. 

Olay anını anlatan 2 çocuk annesi Fesla Alp, "Kızımın arabasını düzeltmek için eğildiğimde kolyem boynumdaydı aşağıya doğru sarktı o onda bir el kolyeme uzanarak koparıp kaçtı. Hırsız, hırsız diye bağırdım korkudan dilim artık dönmedi. Akşam üzeriydi kimse de dışarıda yoktu. Eşimde benimle birlikteydi o biraz önden gidiyordu. Kapkaççı uzun boylu, mavi kolsuz tişört, kot pantolonlu ve siyah saçlıydı. Zincirimin ortasında cumhuriyet altınından daha büyük bir altın vardı, fiyatı 5 milyardı. (5 bin TL)." dedi.  

Ahmet Alp ise şöyle konuştu: "Eve gidiyorduk, yaklaşık bir 2 metre onların önünden yürüyordum. Bir anda eşim bağırdı arkama döndüm eşim ‘kaçırdı kaçırdı’ diye bağırıyordu. İlk önce 3-4 yaşındaki kızımın kaçırıldığını sandım baktım her 2 çocuğum orada neyi kaçırdı? diye sordum. ‘Hırsız zincirimi kaçırdı’ dedi. Baktım hırsız öyle hızlı kaçıyordu ki her bir adımı sanki 10 metreydi, yaklaşık 10-15 metre kovaladım, yoruldum onu artık yakalamayacağımı anladım. Karanlık çökmek üzereydi sokakta da kimse yoktu. Yakımızdaki bir marketin kamerasına baktık kaçtığı zaman arkası görünüyordu. Polisi aradım, polis gelip kamerayı inceleyip yakınlaştırdı net olarak zincir ve ortadaki altın görünüyordu elindeydi. Daha sonra emniyete gidip şikâyetçi oldum emniyet bir şey yaparsa yapar bizim yapabileceğimiz bir şey yok."

Hırsızlık olayının başlarına geldiğini başka ailelerinde başına gelmemesi için emniyet görevlilerinin tedbir alması gerektiğini vurgulayan Alp, "Şu an Kızıltepe sahipsizdir! Emniyet sesimi duysun! her mezarlığın içerisinde 10-15 kişi var, 24 saat mezarlıklar içerisinde ne yapıyorlar? Çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekir. Bugün başımıza geldi yarın başka ailelerinin başına da gelebilir. Bu kapkaççılara ağır cezalar verilse bu olaylar biter."

Kapkaççının bulunması için yetkililere çağrıda bulunan Alp, "Yetkililerden, devletimizden, emniyet müdürlüğümüzden ricamız;  bu olay üzerinde durulsun. Kızıltepe çok bozulmuş artık millet dışarıya çıkmaya korkuyor. Eşimiz tek başına evde kaldığında acaba başına ne gelecek, ne durumdadır? diye endişe ediyoruz. Çocuklarımız tek başına evde kaldığında birisi kapıyı çaldığında onu tanımadan kapıyı açmayın diye tembihliyoruz. Eskiden böyle olaylar yoktu, yaklaşık bir 2 yıldır Kızıltepe halkı kapkaççılar yüzünden çok tedirgindir." İfadelerini kullandı. /ilkha