Reklam 10 saniye içinde kapanacak. Reklamı geçmek için tıklayın.

KESK: İsrail'in gerçekleştirdiği katliamı kınıyor, lanetliyoruz!

KESK Nusaybin Bileşenleri adına Eğitim Sen İlçe Başkanı Abdullah Gökçe tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Filistin ve Kudüs'te yaptığı katliamları kınadıklarını ve lanetledikleri dile getirdi.

15 Mayıs 2018 Salı 17:46 < GÜNCEL
KESK Nusaybin Bileşenleri adına Eğitim Sen İlçe Başkanı Abdullah Gökçe tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Filistin ve Kudüs'te yaptığı katliamları kınadıklarını ve lanetledikleri dile getirdi.
KESK Bileşenleri adına yapılan açıklama şöyle:
"ABD'nin 22 yıldır uygulamaya koymadığı “Kudüs’ün İsrail’in Başkenti olduğuna dair karar”ını hayata geçirmesini Konfederasyonumuz daha ilk günden açık bir provakasyon olarak nitelemiş, kamuoyuna yönelik yaptığı basın açıklaması ile kararın geri alınması gerekliliğini vurgulamıştı.
Ne yazık ki, kararından ve provokasyondan vaz geçmeyen, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada çatışma zemini yaratacak politikalara hız kazandıran, emperyalist politikalarla Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren ABD Filistin’de onlarca Filistinlinin yaşamını yitirmesine, yüzlercesinin yaralanmasına yol açacak gelişmelerin de fitilini ateşlemiş oldu.
ABD ve İsrail’in emperyalist amaçları doğrultusunda Kudüs’ü iç politika malzemesi yapmaları çözüm yerine çözümsüzlüğü, barış içinde bir arada yaşam yerine çatışma ve kaosu derinleştirmektedir.
ABD provokasyona yol açan bu kararından derhal vazgeçmelidir. Filistin halkının meşru talepleri kabul edilmelidir.
Nerenin başkent olacağına ABD ya da İsrail politikacıları değil orada yaşayan halklar karar vermelidir.
ABD provakasyonunu ve barışçıl gösterileri silah zoruyla bastırarak katliama yol açan İsrail devletini kınıyor, Filistin halkının meşru taleplerini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz.
Şiddet ve insanlık dışı uygulamalar derhal sonlandırılmalı, Filistin ve İsrail halklarının bir arada ve barış içinde yaşamaları için gerekli siyasal adımlar atılmalıdır."
DÖVİZ KURLARI
USD 5.3279     EURO 6.0542     IMKB 98455     ALTIN 219,818